Baigiasi Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos įdarbo rinką programa

2020-08-25

 

Plungėje pirmus  metus vyko Savivaldybės finansuojama Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa.

Programoje dalyvavo 7 įmonės, kurios pasiūlė darbo vietas jaunimui. Buvo įdarbinti 9 jaunuoliai.

Pagrindinis Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programos tikslas – ugdyti jaunimo verslumą, padėti jauniems žmonėms įgyti praktinių įgūdžių, kurie padėtų įsitvirtinti darbo rinkoje. Gal ne visus darbdavius ir jaunuolius šiemet pasiekė informacija apie vykdomą programą, jos naudą ir galimybes bendruomenėje, nes programa buvo vykdoma pirmus metus. Programai finansuoti skirta 5 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto.  

Savivaldybės finansinė parama ir prisidėjimas prie programos atnešė ir didelę pridėtinę vertę. Darbdaviai, įmonės turėjo galimybę sklandžiai dirbti, nestokodami darbuotojų, o jaunimas turėjo galimybę ne tik išbandyti jėgas darbo rinkoje, pajusti savarankiškai uždirbtų pinigų skonį, bet ir „pasimatuoti“ profesiją. Juo labiau, kad siūlyti darbai – ne vien iš paslaugų sferos. Šių metų patirtis parodė, jog yra įmonių, kurios ieško ir tam tikrose, specializuotose srityse norinčių ir gebančių dirbti jaunų žmonių.

Darbdaviui už jauną žmogų, įdarbintą visu etatu, per mėnesį kompensuota 300 eurų, kompensavimo lėšos proporcingai skaičiuotos išdirbtų dienų skaičiui. Jaunasis darbuotojas galėjo dirbti du mėnesius pasirenkant, ar dirbs pilnu etatu, ar tik savaitgaliais. Kitaip tariant, darbdavys rinkosi, ar jis priims darbuotoją savaitgaliui ar visam vasaros atostogų metui.

Šiemet programoje turėjo galimybę dalyvauti 16-19 metų jaunimas, besimokantis Plungės rajono ugdymo įstaigose. Buvo ir 14 metų jaunuolių, kurie išreiškė norą dirbti vasaros metu, todėl kitais metais reikėtų neišbraukti šio amžiaus kategorijos jaunuolių iš planų juos įdarbinti. Tam tikrus nesudėtingus, jų kompetenciją atitinkančius darbus jaunimas gali dirbti labai noriai, kruopščiai, sąžiningai ir su dideliu entuziazmu.

Programa džiaugėsi tiek darbdaviai, turėję galimybę įdarbinti jauną žmogų ir gauti finansinę paramą, tiek jauni žmonės, galėdami save išbandyti pasirinktoje sferoje.

 

 

Jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.