Baigėsi Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa

2021-10-05
 
 Plungėje antrus metus buvo vykdoma Savivaldybės finansuojama Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa. Programoje dalyvavo 7 įmonės, siūliusios darbo vietas jaunimui. Buvo įdarbinta 11 jaunuolių.

Pagrindinis Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programos tikslas – ugdyti jaunimo verslumą, padėti jauniems žmonėms įgyti praktinių įgūdžių, kurie padėtų įsitvirtinti darbo rinkoje. Programai buvo skirtas 5 tūkst. eurų finansavimas iš Savivaldybės biudžeto, o atsiradus poreikiui, buvo skirta papildomų lėšų, todėl buvo patenkinti visi pateikti prašymai.
Programos dėka darbdaviai ir įmonės turėjo galimybę dirbti sklandžiai, nestokojant darbuotojų, o jaunimas savo ruožtu galėjo ne tik išbandyti savo jėgas darbo rinkoje, pajusti savarankiškai uždirbtų pinigų skonį, bet ir „pasimatuoti“ profesiją.

Darbdaviui už jauną žmogų, įdarbintą visu etatu, per mėnesį buvo kompensuojami 300 (trys šimtai) eurų, kai kompensavimo lėšos proporcingai skaičiuojamos išdirbtų dienų skaičiui. Jaunasis darbuotojas galėjo dirbti du mėnesius, pasirenkant, ar dirbti pilnu etatu ar tik savaitgaliais. Kitaip tariant, darbdavys rinkosi, ar jis priims darbuotoją savaitgaliui ar visam vasaros sezonui.

Šiemet Programoje turėjo galimybę dalyvauti 14-19 metų jaunimas, besimokantis Plungės rajono ugdymo įstaigose.
Programa džiaugėsi ir darbdaviai, turėję galimybę įdarbinti jauną žmogų ir gauti finansinę paramą, ir jauni žmonės, galėję save išbandyti pasirinktoje sferoje.

 

Plungės r. savivaldybės administracijos inf.


 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.