Babrungo slėnis ir Laisvės alėja: daugiau betono ar klinkerio?

2018-09-11

 

 

Rugsėjo 11 dieną Savivaldybėje dar kartą ant stalo buvo sukloti rengiamo Babrungo slėnio ir Laisvės alėjos rekonstrukcijos projekto brėžiniai. Jei architektūrinę užduotį projektuotojas jau įvykdė, vis dar kyla diskusijų dėl siūlomų naudoti statybinių medžiagų.

Šiuo metu slėnio ir alėjos projektavimo darbas yra tokios stadijos, kai savo nuomonę apie numatytos sutvarkyti miesto teritorijos sprendinius turi išreikšti ir paveldosaugos specialistai. Kilo atskira diskusija apie tai, kur yra Plungės dvaro sodybos ribos. Jei į dvaro sodybos teritoriją patenka Laisvės alėja, ar Babrungo slėnis taip pat turi būti dvaro sodybos teritorijos dalimi? Tai labai svarbu renkantis medžiagas ir mažosios architektūros elementus. Visgi Savivaldybės atstovai išreiškė nuomonę nuo siūlomų modernesnių sprendinių grįžti prie klasikos.

Projekto rangovai planuojamos pertvarkyti teritorijos dangoms išgrįsti pasiūlė naudoti senamiesčio tipo dangą. Susirinkimo dalyviai paprašė paaiškinti, kas konkrečiai telpa po šia sąvoka. Meras Audrius Klišonis išreiškė pageidavimą objekto dangoms išgrįsti naudoti kuo mažiau betono, kuo daugiau klinkerio. Panašu, kad renkantis klasikinį stilių, objekte teks atsisakyti naudoti ir grūdinto stiklo ar graviruoto akmens elementų.

Pagal pasirašytą sutartį projektavimo darbai jau turėtų eiti į pabaigą. Sutarus dėl visų sprendinių pagal eiliškumą sektų visuomenės informavimo procedūra, po jos būtų rengiamas techninis darbo projektas. Po šio projekto ekspertizės sektų rangovų prašymas statybos leidimui.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.


 


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.