Atvežė gerų žinių dėl geležinkelio ir autobusų stočių sujungimo

2020-02-18

Vasario 18 dieną į Savivaldybę su geromis žiniomis atvyko „Lietuvos geležinkelių“ Turto valdymo paslaugų centro vadovė Daiva Pivoriūnienė, Nekilnojamojo turto administravimo grupės vadovas Vaidotas Linkus, projektų vadovai Auksė Jankauskienė ir Vaidas Lataitis, kurie informavo, kad vasario pradžioje vykusiame posėdyje pavyko apginti Plungės geležinkelio ir autobusų stočių sujungimo projektą.

Pasak D. Pivoriūnienės, kitas žingsnis dėl stočių sujungimo – pasirašyti dviejų projektu suinteresuotų pusių bendradarbiavimo memorandumą ir numatyti veiksmų planą.

Bendradarbiavimo sutarties projektą Plungės rajono savivaldybės administracija jau buvo parengusi kiek anksčiau, tačiau sutarta, kad jį dar kartą turi suderinti abiejų šalių teisininkai.

Kalbėta, kad už Plungės geležinkelio stoties pastato pritaikymą naujai paskirčiai bus atsakingi geležinkeliečiai, o veiksmus dėl stočių lauko infrastruktūros abi pusės planuos savo sklypų ribose. Plungės autobusų parkui stoties pastate planuojama skirti 7 patalpas.  

D. Pivoriūnienė kalbėjo, jog Plungės stoties atnaujinimo projektas bus universalaus dizaino, pavyzdinis, pritaikytas įvairaus amžiaus keleiviams, neįgaliems asmenims, turistams, keliaujantiems su dviračiais, vežimėliais ir pan. Sukurtoje naujo dizaino keleivių laukimo salėje bus teikiamos šiuolaikinio keliautojo poreikius atitinkančios paslaugos.

Susitikimo metu Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis informavo, kad neilgai trukus Lietuvos automobilių kelių direkcijoje bus atplėšti vokai su pasiūlymais dėl Stoties gatvės tvarkymo.  Meras išreiškė viltį, jog konkursą laimėję  projektuotojai sutiks padirbėti ir prie stoties numatyto naujo infrastruktūros mazgo projekto. Autobusų keleivių įlaipinimo aikštelės bus arčiau esamo geležinkelio stoties pastato, o buvusioje autobusų parko aikštelėje numatyta vieta automobiliams statyti.

Susitikimo metu kalbėta, jog stočių sujungimo ir Stoties gatvės infrastruktūros projektams sukurti  reikės šiek tiek laiko (apie 8 mėn.), todėl lėšas rangos darbams galima numatyti iš 2021 metų biudžeto.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.