Atsakymas įpigų politikavimą

2018-07-26

 

Šią savaitę per įvairias visuomenės informavimo priemones nuskambėjo Plungės vardas. Buvo išplatinta Plungės rajono savivaldybės administracijos svetainėje paskelbta informacija, kad Krasnogorsko rajono savivaldybė (Rusijos Federacija), įgyvendindama partnerystės sutartį su Plungės rajono savivaldybe, 2018 m. liepos 17 d. atsiuntė kvietimą  rugsėjo  27-30 dienomis dalyvauti tarptautiniame meno festivalyje „Naujasis pasaulis“ („Novyj mir“), kuris vyksta jau septynioliktus metus.

Žurnalistė Rita Miliūtė pasidalino savo politinėmis įžvalgomis. „Arba durni, arba kenkėjai“, – savo paskyroje apie Plungės savivaldybės darbuotojus, kurie paviešino šią informaciją, parašė ji. Plungės rajono savivaldybės darbuotojams tai panašu į gana pigų žurnalistės politikavimą.

Plungės savivaldybė užsienio šalyse turi 9 miestus-partnerius, su kuriais sieja pasirašytos bendradarbiavimo sutartys. Sutartis su Krasnogorsku buvo pasirašyta 2003 metų rugsėjo 9-ą. Taigi, per tuos 15 metų nemažai įvykių nutiko tiek Lietuvos, tiek Rusijos padangėse, tačiau miestai išlaikė draugiškus ryšius, keitėsi oficialių asmenų, meno ir sporto kolektyvų, jaunimo delegacijomis.

Festivalyje „Novij Mir“  Plungės rajono meno kolektyvai dalyvauja jau penktus metus iš eilės ir 2013, 2014 ir 2015 metais laimėjo pagrindinius didžiuosius prizus.

2012 metais Plungės kultūros centro vokalinis ansamblis „Hello“  festivalyje laimėjo pagrindinį pirmos vietos prizą estradinės dainos kategorijoje.

2013 m. pereinamą taurę į Plungę parvežė tuometinės Alsėdžių vidurinės mokyklos vaikinų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Martyno Miliausko. Jų repertuare – išskirtinai pilietinės patriotinės dainos.

2014 m. Plungei atstovavo „Saulės“ gimnazijos vaikinų grupė „Džentelmenai“ ir iškovojo „Grand Prix“ taurę.

2015 m. antrą kartą iš eilės „Grand Prix“ taurę  iškovojo „Saulės“ gimnazijos moksleiviai – Kornelija Uselytė, Marius Mickus  bei plungiškė Gabrielė Raudytė.

2016 m. kvietimą atstovauti Plungei priėmė Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų ansamblis „Padūkėliai“, vadovaujamas Artūro Urniežiaus ir iškovojo „Geriausio vokalinio ansamblio“ nominaciją.

Savivaldybės administracija, šiais metais vėl gavusi  kvietimą dalyvauti konkurse, informaciją paviešino savo svetainėje. Meno kolektyvai, kurie vyksta į Krasnogorską, kelionės išlaidas apmoka patys, Savivaldybės administracija tik tarpininkauja tvarkant dokumentus.

Savivaldybės pozicija tokia, kad turėti partnerystės sutartį su kitos valstybės miestu yra žmoniška, nes dviejų šalių gyventojai nori elementaraus bendravimo be politikavimo, gerų santykių, bendradarbiavimo, kelionių vieni pas kitus.

Tačiau kai iš šono pradedama pigi politikavimo kampanija, gimsta įvairių interpretacijų, kurios augina nepasitikėjimą plungiškiais. Savos šalies žurnalistai tampa hibridinio karo įrankiu ieškodami priešų tarp savo šalies piliečių. 

Patriotinius jausmus suprantame ir skatiname. Tačiau kodėl, kai  „Žalgirio“ komanda vyksta ginti Lietuvos garbės į Maskvą, tai niekam neužkliūva, kai laimi prieš CSKA – visi esame euforijoje, o kai plungiškiai gina savo garbę tarptautiniame meniniame festivalyje, kuris vyksta nuo 2001 metų, esame apipilti purvais?

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.  

Nuotraukose Plungės jaunimas Krasnogorske

   

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.