Ar plungiškiai nori gyventi švariau?

2020-06-18

 

Pastaruoju metu Telšių regiono atliekų centras (TRATC) sulaukė daugybės priekaištų iš Plungės miesto gyventojų dėl daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelių. Miestelėnai viešojoje erdvėje  dalinosi nuotraukomis, kuriose matyti akivaizdi netvarka prie bendro naudojimo konteinerių.

TRATC, reaguodamas į gyventojų nusiskundimus, vykdė patikrinimą ir fiksavo, kaip atliekų vežėjas tvarko atliekas. Patikrinimo metu akivaizdžių pažeidimų nenustatyta, konstatuota, kad iš daugiabučių namų konteinerinių aikštelių atliekos surinktos ir išvežtos laiku.

Tačiau gyventojų skundai nesiliovė, todėl buvo organizuotas pasitarimas su Plungės r. savivaldybės administracijos bei atliekų vežėjo – UAB „Valda“ – atstovais.

Nuspręsta koreguoti atliekų surinkimo dažnį, įtraukiant „savaitgalinį“ atliekų surinkimą. Taip pat įrengtos vaizdo stebėjimo kameros prie Plungės miesto daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelių.

TRATC savo iniciatyva papildomai tvarkė aikšteles ir aiškinosi, kokios pagrindinės netvarkos priežastys. Švarinant aikšteles surenkamų atliekų turinys nemaloniai nustebino. Konteineriuose komunalinėms atliekoms vietos stinga, nes jie pilni statybos ir griovimo atliekų, aikštelės užgriozdintos stambiomis atliekomis, padangomis, automobilių dalimis, nuklotos krūvomis medžių šakų.

Ryte sutvarkius vieną aikštelę kitą dieną TRATC specialistai vėl ją turi kuopti, nes netinkamų atliekų po nakties vėl prikrauta!

Akivaizdu, kad žmonės nenori ar nemoka rūšiuoti, todėl atliekų šalinimui renkasi lengviausią būdą – išmesti šalia konteinerio. Padėtis nesikeis, kol patys Plungės miesto daugiabučių namų gyventojai nepradės tinkamai tvarkyti atliekų.

Jeigu gyventojai ir toliau nekeis rūšiavimo įpročių, tačiau norės gyventi švariame ir tvarkingame mieste, galima alternatyva – atliekas iš aikštelių rinkti kasdien, tačiau šis prabangus „malonumas“ nuguls ant visų Plungės rajono  savivaldybės vietinės rinkliavos mokėtojų pečių. Ar plungiškiai nori gyventi švariau, ar sutiks už atliekas mokėti brangiau?

Yra ir kitas, pigesnis sprendimo būdas gyventojams – stambiagabarites ir žalienų atliekas pristatyti nemokamai į atliekų surinkimo aikštelę Jėrubaičiuose. Tokiu būdu išvengsime netvarkos prie daugiabučių namų ir sutaupysime pinigų papildomai paslaugai įsigyti.

A. Jucio g. 4, Plungė  
A. Jucio g. 36, Plungė  
V. Mačernio g. 3, Plungė  


TRATC inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.