Ar Plungės rajone statys vėjo jėgainių parkus?

2020-06-20
 

 

Birželio 19 dieną Plungės rajono savivaldybėje įvyko rimtas pokalbis dėl investuotojų planų Žlibinuose, Kantaučiuose ir, tikėtina, Aleksandrave statyti vėjo jėgainių parkus.

Prie ovalaus diskusijų stalo susėdo Egidijus Kunevičius (UAB „SWECO Lietuva“ viceprezidentas), Axel Kopp („Plungės vėjo energija“ direktorius), Miervaldis Kikuts,  Hartwig Schlueter  ir investuotojų vertėja Gražina Valauskienė, kuriuos priėmė meras Audrius Klišonis, mero pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė, mero patarėjas Žydrūnas Purauskis, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai Tomas Jocys ir  Å½aneta Piepalienė, vyr. specialistas Vitalijus Grigorjevas. Susitikime dalyvavo Plungės pramonininkų sąjungos prezidentas Antanas Borumas. Daug klausimų investuotojams turėjo Savivaldybės tarybos nariai Robertas Endrikas, Liudas Skierus, Jonas Mockūnas, Daina Martišienė ir Adomas Zamulskis.

E. Kunevičius informavo, kad šiuo metu intensyviai dirbama dėl vėjo jėgainių parkų projektų Plungėje ir Šilutėje, atliekami tyrimai dėl vėjo jėgainių parko poveikio aplinkai. Ataskaita buvo pateikta Aplinkos ministerijai, gauta pastabų, į kurias teks atsižvelgti.

Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas pažymėjo, kad plungiškiai nėra kategoriški dėl vėjo jėgainių, nes panašūs parkai jau veikia ir kaimyniniuose rajonuose, tačiau privalo išsiaiškinti, kokią iš to naudą gauna vietos bendruomenės.

Savivaldybės tarybos narys A. Zamulskis sakė matęs keletą investuotojų sutarčių su žemių, kuriose planuojama vėjo jėgainių statyba, savininkais, ir teiravosi, kaip buvo paskaičiuota žemės nuomos kaina, kodėl nenumatytas kainos indeksavimas, jei vėjo jėgainės stovės apie 30 metų. Meras A. Klišonis klausė, kokiu dokumentu bus įtvirtintas investuotojų pasižadėjimas vėjo jėgainių parko statinius atėjus laikui nugriauti. Pramonininkų sąjungos prezidentas A. Borumas teiravosi, ar apie projektą visuomenė buvo tinkamai informuota, nes dėl vėjo jėgainių statinių vizualinę taršą pajus dauguma savivaldybės gyventojų. Jam antrino Savivaldybės tarybos narys R. Endrikas, kuris pastebėjo, kad vėjo jėgainių parkas taip pat kels triukšmą ir pavojų laukiniams paukščiams. Savivaldybės tarybos narė D. Martišienė klausė, kodėl jėgainių planai nederinami su žemės savininko, kuris pasižadėjo išnuomoti sklypą statybai, kaimynais, kurie savo valdose gali taip pat turėti įvairių planų. L. Skierus klausė, kokią naudą iš įgyvendinto projekto pajus vietos, kuriose suksis vėjo jėgainių turbinos, bendruomenės.

Investuotojai kalbėjo, jog savo projektą nusiteikę įgyvendinti pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, tvarkas ir terminus. Plungės rajonui numatytas vėjo jėgainių projektas kol kas viešai nepristatytas, kol nėra gautas Aplinkos apsaugos ministerijos verdiktas.

„Lankėmės jūsų savivaldybėje prieš metus. Pristatėme idėją. Dabar – tik proceso pradžia. Dėl kylančių klausimų galite pakalbėti su kitais Lietuvos regionų, kuriuose jau dirba vėjo jėgainės, atstovais. Statybos leidimą tokiems parkams išduoda Savivaldybė, jūs esate savo žemių šeimininkai. Geriausiu atveju statybos be poros metų Plungės rajone neprasidės. Planuojame kitą kartą Plungėje apsilankyti šių metų pabaigoje“, – kalbėjo „Plungės vėjo energijos“ atstovai.

Apibendrindamas pokalbį meras A. Klišonis pažymėjo esantis už tai, kad investicijos į Plungę ateitų. Mero pavaduotoja A. Beierle Eigirdienė išreiškė norą, kad į diskusiją įsijungtų ne tik vietos politikai, bet ir vietos bendruomenių iš Kantaučių ir Žlibinų atstovai. Kitas susitikimas su investuotojais įvyks, kai bus žinoma vėjo jėgainių poveikio aplinkai vertinimo išvada.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.