Įpusėjo Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos įdarbo rinką programa

2021-07-15
 
 
Antri metai Plungės rajono savivaldybėje vykdoma Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programa. Savivaldybėje siekiama skatinti bendradarbiavimą su smulkiojo verslo sektoriumi, taip pat skatinti  jaunimo integraciją į darbo rinką, didinti jaunuolių užimtumą vasaros metu, padėti jiems įgyti praktinių įgūdžių darbo vietoje.

Šiemet programa skirta 14-19 metų Plungės rajono savivaldybės jaunimui, besimokančiam savivaldybės teritorijoje esančiose ugdymo įstaigose.

Programa vyksta birželio–rugpjūčio mėnesiais. Iš Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo priemonės darbdaviui, įdarbinusiam nepilnametį jaunuolį visu darbo krūviu, kompensuojama  trys šimtai eurų. Kompensavimo lėšos proporcingai skaičiuojamos išdirbtų dienų skaičiui.

Į savo kolektyvus padirbėti vasaros metu darbdaviai pakvietė 11 jaunuolių – 9 merginas ir 2 vaikinus, kurie dirba bendrovėse „Raska“, „Marlis“, „Hetkus“, „Plungės Jonis-S“, „Kontrus“, užkandinėje „Plate lyn“ ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos valgykloje. Jauniausiai įdarbintai merginai – 15 metų.

Įpusėjus liepai jaunuolius jų darbo vietose aplankė Savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė, kuri domėjosi jų lūkesčiais, kaupiama patirtimi, santykiais su darbdaviu ir su klientais. 

Visi kalbinti jaunuoliai džiaugėsi galimybe padirbėti ir užsidirbti. Darbas kolektyve – puiki galimybė išbandyti save naujoje veikloje, iš arčiau pažinti suaugusiųjų pasaulį, išmokti savarankiškumo. Darbo santykiai – ne tas pats, kas bendravimas mokykloje ar šeimoje, todėl dirbant per vasarą daugiau atsakomybės tenka ir patiems nepilnamečiams.

Kaip pažymėjo Jaunimo reikalų koordinatorė, nepilnamečių nuo 14 metų darbo sąlygas reglamentuoja Civilinis kodeksas, Darbo kodeksas bei kiti dokumentai. Vaikams nuo 14 iki 16 metų galima dirbti lengvus darbus, kurie nekenkia jų saugai, sveikatai, vystymuisi. Šiemet darbdaviai rinkosi įdarbinti vyresnius nei 16 metų jaunuolius. Įdarbinus penkiolikmetę buvo būtinas raštiškas jos tėvų sutikimas.

Įpusėjus vasarai puikiai nusiteikusios Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos valgykloje darbais tarpusavyje dalinasi Saulė ir Beatričė, o užkandinėje „Plate lyn“ – Evelina ir Viktorija. Paplatelės kaime, prie ežero, poilsiautojų ledų pavėsinėje laukia Deimantė. Plungėje veikiančioje šunų kirpykloje salono meistrė maudyti, džiovinti ir šukuoti šuniukus drąsiai patiki Skaistei.

Darbdaviai pažymėjo esantys patenkinti jaunuolių darbu, jų požiūriu į patikėtas pareigas ir atsakomybe.

Įprastai nepilnamečiai įdarbinami trumpesnei darbo dienai nei suaugusieji. Vasaros atostogų metu paauglio darbo diena negali būti ilgesnė, nei 6 valandos per dieną, 30 valandų per savaitę. Nepilnamečiai negali dirbti vėlyvu paros metu, naktimis, vykti į į komandiruotes.

Jaunimo reikalų koordinatorė J. Venckuvienė pažymėjo, kad poreikis įdarbinti jaunimą buvo daug didesnis, nei šiemet šiai programai įgyvendinti skirta savivaldybės biudžeto lėšų. Atsižvelgus į šią aplinkybę kitais metais dėl didesnio finansavimo planuojama kreiptis į Jaunimo reikalų departamentą.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

  


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.