Aptartos projekto „Darnaus turizmo paslaugų plėtra, priimant bendrus sprendimus, AttractiveFORyou“ veiklos

2018-03-05

 

 

Plungės rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su kolegomis iš Koknesės ir Jekabpilio savivaldybių (Latvija) bei Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų koordinavimo centru, įgyvendina projektą „Darnaus turizmo paslaugų plėtra, priimant bendrus sprendimus, AttractiveFORyou” Nr. LLI-211, kurį iš dalies finansuoja ES Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa.

Praėjusią savaitę Plungėje vyko projekto partnerių susitikimas. Jame dalyvavo atstovai iš visų projektą įgyvendinančių Latvijos ir Lietuvos  institucijų. Susitikimo metu buvo aptartos jau įgyvendintos projekto veiklos: dalyvavimas Rokiškio miesto šventėje ir jos metu vykusiame projekte dalyvaujančių savivaldybių turizmo objektų pristatyme, brošiūrų apie aktyvaus ir gastronominio turizmo galimybes išleidimas ir sklaida, dalyvavimas tarptautinėse turizmo mugėse.

Šiais metais su jungtiniu projekto stendu jau dalyvauta tarptautinėje  turizmo parodoje „Adventur“ (Vilniuje) bei vienoje iš  populiariausių Baltijos šalyse turizmo parodų „Balttour“ (Rygoje). Parodų lankytojams buvo pristatyti du jungtiniai teminiai maršrutai: „Aktyvaus turizmo maršrutas Lietuvoje ir Latvijoje“ bei „Gastronominio turizmo maršrutas Lietuvoje ir Latvijoje“. Turizmo specialistai  keliautojus supažindino su  lankytinomis vietomis bei siūlomomis edukacijų programomis mūsų krašte. Ypatingo dėmesio „Balttour“ parodoje sulaukė mūsų krašto žemaičių tradiciniai valgiai – kastinys bei varškės sūris. Niekas iš ragavusių šių neįprasto skonio patiekalų neliko abejingais. Jau šiandien galime teigti, kad dalyvavimas su partneriais šiose parodose  buvo naudingas: užmegzti nauji bendradarbiavimo ryšiai, Plungę, kaip turizmo kryptį, pastebėjo Latvijos kelionių operatoriai. Plungės turizmo informacijos centro duomenimis, didžiausia dalis iš atvykstančiųjų į Plungės rajoną – užsienio turistų yra kaimynai latviai. Todėl dalyvavimas minėto pobūdžio parodose ir formavimas Plungės, kaip patrauklios turistinės vietovės, įvaizdžio yra būtinas.

Susitikime taip pat buvo aptartos būsimos veiklos: informaciniai turai Lietuvos ir Latvijos kelionių organizatoriams bei žurnalistams, dalyvavimas miestų partnerių miesto šventėse, pristatant turizmo galimybes savo rajone.

Svečiams buvo suorganizuota apžvalginė ekskursija po Plungės kraštą: svečiai liko sužavėti kunigaikščio M. Oginskio dvaro iškilmingumu, jame eksponuojamais meno kūriniais. Partneriams buvo pristatyta ir  vienintelė Europoje Šaltojo karo ekspozicija, įrengta viename iš pirmųjų Sovietų Sąjungos požeminiame balistinių raketų paleidimo komplekse.


Plungės rajono savivaldybės informacija


Už šio straipsnio turinį atsako Plungės rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.