Aptarė projekto „Babrungo upės slėnio estrados teritorijos ir jos prieigų bei jungčių su Plungės miesto centrine dalimi sutvarkymas“ koncepciją

2018-06-20

 

Birželio 20 dieną  UAB „Architekto studija“ direktorius Algirdas Žebrauskas merui Audriui Klišoniui, Savivaldybės administracijos direktoriui Gintarui Bagužiui, Vietos ūkio, Architektūros ir teritorijų planavimo bei Strateginio planavimo ir investicijų skyrių vedėjams ir už projektą atsakingiems specialistams pristatė koncepciją, kaip siūlo sutvarkyti Babrungo upės slėnį ir jo prieigas, sujungiant šią teritoriją su centrine miesto dalimi. Koncepcijos pristatyme dalyvavo ir šio projekto rangovų atstovai – Povilas Batavičius ir Rima Kasputienė (UAB „Plungės lagūna“).

A. Žebrauskas – architektūros ir paveldosaugos ekspertas. Nors kilęs iš Plungės, daug  nuveikė, kad iš esmės pasikeistų Telšių miesto, ypač jo centrinės dalies, įvaizdis, tam parengė dalies Masčio ežero pakrantės, Telšių amfiteatro ir Durbės skvero ( su „Džiugo sūrio namais“), kitus techninius projektus.

Rengdamas Plungės miesto Babrungo upės slėnio ir Laisvės alėjos sutvarkymo koncepciją A. Žebrauskas pažymėjo detaliai išnagrinėjęs 1894 metais darytą Plungės miesto planą bei 1944 metais vokiečių orlaivių pilotų darytas Plungės miesto nuotraukas.

„Išnagrinėjus istorinę medžiagą akivaizdu, kas iki šių dienų liko autentiška, ir savaime siūlosi sprendiniai, kurie leis sujungti praeitį ir dabartį, atsisakant šioje miesto dalyje nebereikalingo sovietinio palikimo“, – pažymėjo A. Žebrauskas.

Architektas siūlo 1798 kv. m Babrungo upės slėnio estradą rekonstruoti taip, kad amfiteatras užimtų 1152 kv. m ploto, t. y. 64 procentus buvusio ploto, taip pat atkurti dalį J. Biliūno gatvės šlaito, tačiau su čia planuojamais statiniais (persirengimo kambariais, tualetu, pagalbinėmis patalpomis inventoriui susidėti) neiškilti virš gatvės horizonto, kad einantiems link slėnio liktų atviras vaizdas į dvaro parką ir laikrodinę. Šioje dalyje planuojama vieta automobiliams statyti, nuovaža neįgaliesiems nusileisti į slėnį.

Nuo Laisvės alėjos iki tilto per Babrungą planuojama įrengti pėsčiųjų ir dviratininkų takus, numatytos poilsio salelės.

A.Žebrausko nuomone, nepelnytai kritikuojamas alėjoje stovintis Laisvės paminklas, tačiau jį reikia šiek tiek atnaujinti, kad būtų atsparesnis gamtos reiškiniams. Gavus arboristų išvadą, siūloma senąsias alėjos liepas pakeisti naujomis sodinant medžius tuo pačiu („zigzago“) principu taip, kad tarp medžių lajos patektų ir saulės.

A. Žebrauskas pažadėjo atsižvelgti  į Savivaldybės administracijos specialistų išsakytas pastabas ir nedelsti parengti projektą viešam pristatymui, kuriame savo nuomonę galės pareikšti  ir Plungės savivaldybės gyventojai.

 

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.