Įprastą gyvenimo ritmą Plungės savivaldybėje koreguoja koronaviruso prevencijos veiksmai

2020-03-13

 

 

 

Pasaulyje situacija dėl kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) paskelbtos naujojo koronaviruso (COVID-19) pandemijos kinta ne dienomis, o valandomis.  Kovo 13 dienos duomenimis Lietuvoje buvo stebima daugiau nei 9 tūkstančių asmenų, keliavusių užsienyje, sveikatos būklė, atlikta arti 400 asmenų tyrimų, sergančiųjų skaičius po truputį, deja, auga.  
Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių situacijų operacijų centras (ESOC) aktyviai imasi prevencinių veiksmų, siekiant apsaugoti žmones nuo galimų grėsmių. Apie tai buvo kalbėta kovo 13 dieną  Savivaldybėje surengtoje Plungės rajono savivaldybės vadovų ir Ekstremalių situacijų komisijos narių spaudos konferencijoje, kurioje žiniasklaidos atstovams buvo apibūdintas veiksmų planas,  siekiant išvengti koronaviruso infekcijos galimo paplitimo savivaldybės teritorijoje.

Savivaldybės vadovai pažymėjo, kad Plungės savivaldybė vadovausis Ekstremalių situacijų operacijų centro sprendimais dėl koronaviruso valdymo priemonių. Pirmas veiksmas – kovo 12 dieną priimtas sprendimas iki kovo 27 dienos stabdyti ugdymo procesą švietimo įstaigose bei visus viešus kultūros, poilsio ir pramogų renginius. Prašoma, kad darbdaviai tėvams, auginantiems mažamečius vaikus, sudarytų sąlygas dirbti nuotoliniu būdu, o jei tokios galimybės nėra – sveikatos priežiūros įstaigos turi suteikti laikino nedarbingumo pažymėjimus.

Visa informacija, kaip elgtis paskelbus Lietuvoje ekstremalią situaciją, skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje, nuoroda apie koronaviruso prevencijos veiksmus yra ir Plungės rajono savivaldybės interneto svetainėje.

Plungės rajono savivaldybės vadovai prašo gyventojų sąmoningumo ir disciplinos, ragina laikytis rimties, atsisakyti kelionių, o grįžus iš užsienio bent porai savaičių užsiimti saviizoliacija.

Jeigu gyventojams, grįžusiems iš užsienio ar turėjusiems kontaktų su galimai infekuotu asmeniu, kyla abejonių dėl savo sveikatos, nuo kovo 13 dienos konsultacija teikiama telefonu 1808.

Daugiau informacijos apie koronaviruso (Covid-19) prevenciją >>>>>


Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Sauliaus Narkaus (laikraštis „Plungė”) nuotrauka

Žemaitijos TV vaizdo siužetas

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.