Apžiūrėti Plungės rajone esančias kapines galima ir virtualioje erdvėje

2020-09-01

 

 

Rugpjūčio 31 dieną Savivaldybėje UAB „Kapinių valdymo sprendimai“ projektų koordinatorius Airidas Budreckis pristatė kapinių skaitmeninimo ir duomenų valdymo sistemą „Cemety“, skirtą kaupti, saugoti ir tvarkyti informaciją apie kapines.

Kapinių duomenų skaitmeninimo Plungės rajono savivaldybėje paslaugos įsigytos įgyvendinant projektą „Teikiamų paslaugų procesų tobulinimas ir aptarnavimo kokybės gerinimas Plungės rajono savivaldybėje“ Nr. 10.1.3-ESFA-R-920-81-0003.

Nuo šiol Plungės rajono savivaldybėje esančias kapines apžiūrėti galima ne tik jose apsilankius, bet ir internetu. Virtualioje erdvėje galima nesunkiai rasti reikalingą kapą, www.cemety.lt  įvedus velionio vardą, pavardę, palaidojimo regioną ar kapinių pavadinimą. Sistema parodys tikslią kapavietės vietą, kapavietės nuotraukų ir netgi maršrutą, kaip nuo kapinių vartų nueiti iki konkrečios kapavietės.

UAB „Kapinių valdymo sprendimai“ projektų koordinatorius A. Budreckis informavo, kad įgyvendinant projektą Plungės rajono savivaldybėje į virtualią erdvę buvo perkelti 18 rajono kapinių duomenys su 17 tūkstančių kapaviečių bei 35 tūkst. velionių vardų ir pavardžių. Šiuo metu kapinės Plungės savivaldybėje užima 37 ha plotą. 

Susirinkusius Savivaldybės administracijos ir seniūnijų darbuotojus A. Budreckis pamokė naudotis įdiegta sistema norint suformuoti kapinėse naują vietą kapavietei, pridėti atnaujintų kapavietės nuotraukų, užpildyti informacijos atnaujinimo formą dėl pastebėtų netikslumų.  

Reikia pažymėti, kad kapinių skaitmeninimo ir duomenų valdymo sistema „Cemety“ skirta ne tik kapinių prižiūrėtojams, bet ir gyventojams, kuriems bus lengviau Lietuvos kapinėse susirasti palaidotus giminaičius. Sistema bus nuolat atnaujinama kapų vietų informacijos papildymu (nuotraukomis, velionio gyvenimo aprašymu), taip pat joje bus viešinama informacija, susijusi su konkrečių kapinių darbo laiku ir priežiūros organizavimu. Kapinių prižiūrėtojai galės naudotis suskaitmenintu kapinių planu, pildyti kapinių žurnalą, sisteminti laidojimo vietų statistinius duomenis.

Sistema naudotis paprasta ir patogu iš ryšio priemonių, turinčių prieigą prie interneto. „Cemety“ sistema šiuo metu jau naudojasi 101 Lietuvos, Latvijos, kitų šalių savivaldybė, į virtualią erdvę jau perkelti 132 kapinių duomenys.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf. 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.