Alsėdžių valsčiaus pastatas turi naują šeimininką

2018-09-18
Alsėdžių valsčiaus pastatas dabar
Alsėdžių valsčiaus pastatas tarpukaryje


 

 

Po įvykusio aukciono Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis rugsėjo 17 dieną pas notarą pasirašė sutartį ir nuo šiol anksčiau Savivaldybei priklausęs nekilnojamasis turtas – vadinamasis valsčiaus pastatas Alsėdžiuose – turi naują šeimininką! Kultūros paveldo objektą aukcione įsigijo projektavimo studija „Archera“ iš Telšių.

Medinis 244,73 kv. m valsčiaus pastatas buvo pastatytas 1931 metais. Tarpukariu (apie 1938 metus) jame buvo įkurta pirmoji Alsėdžiuose biblioteka.  

Apsisprendus pastatą ir jam priskirtą 0,0786 ha žemės sklypą, esantį  Draugystės g. 6A, parduoti buvo surengti keli aukcionai. Nepriklausomo turto vertintojo nustatyta parduodamo turto vertė (5960 eurų) po kiekvieno neįvykusio aukciono buvo mažinama, kol šį paveldo objektą už 1491 eurus įsigijo UAB „Archera“.

„Buvęs Alsėdžių valsčiaus pastatas yra istorinis objektas. Statinys vertingas kaip kultūros paveldas, todėl didelio pasirinkimo neturime: arba atkursime pastatą tokį, koks jis buvo, arba ne… Šiam darbui jau ieškome finansavimo šaltinio, ir tik tada spręsime apie galimas veiklas. Manau, kad pastatas liks visuomeninės paskirties“, – po sutarties pasirašymo sakė UAB „Archera“ direktorius Egidijus Narmontas.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.