Aktuali informacija grįžusiems emigrantams: susigrąžinkite mokesčius iš užsienio

2018-04-16


Vykstant deklaracijų pildymo bumui Lietuvoje, emigrantai turėtų neužmiršti, kad užsienyje mokestiniai metai taip pat į sibėgėję. Svetur uždarbiavę tautiečiai turi pateikti mokesčių deklaracijas užsienio šalių mokesčių institucijoms, o kartu gali ir susigrąžinti permokėtus mokesčius.

Susigrąžinti mokesčius galima net už 4-5 praėjusius metus. Tai reiškia, kad asmenys, kurie užsienyje dirbo 2013-2014 metais dabar turi paskutinę galimybę susigrąžinti mokesčius. Praėjus senaties terminui, mokesčių susigrąžinti nebus į manoma. Kai kuriais atvejais mokesčių deklaracijas pateikti yra privaloma, o to nepadarius gali grėsti baudos.

Kas yra mokesčių grąžinimas?

Dirbant užsienyje yra atskaičiuojami tos valstybės nustatyti pajamų mokesčiai. Jų dydis priklauso nuo į vairių faktorių, kuriuos nustato užsienio valstybės institucijos. Vidutiniškai sumokate 42 % mokesčių nuo visų gaunamų pajamų. Gera žinia, kad Jūs galite susigrąžinti dalį ar visus sumokėtus pajamų mokesčius.

Mokesčių grąžinimas ar kitų socialinių išmokų gavimas neturi jokios į takos ateities galimybėms į sidarbinti užsienyje, pensijai ir kitoms socialinėms garantijoms.

Kaip susigrąžinti mokesčius iš užsienio?

Pirmiausia reikėtų  pasirūpinti reikalingais dokumentais.  Dažniausiai norint pradėti mokesčių grąžinimą reikia turėti formą iš darbdavio užsienyje, kurioje pateikiama informacija apie darbuotojo pajamas ir mokėtus mokesčius. Šias formas išduoda darbdavys, tačiau net ir neturint jos mokesčių grąžinimas yra į manomas – tokiu atveju reikėtų kreiptis į mokesčių grąžinimo specialistus, kurie gali gauti reikiamą dokumentą. Priklausomai nuo užsienio šalies gali būti reikalingi ir kiti dokumentai ar formos.

Turėdami reikiamus dokumentus turite nuspręsti,  ar mokesčius bandysite susigrąžinti savarankiškai, ar kreipsitės į mokesčių grąžinimo kompaniją. Kreipiantis į specialistus tereikia pateikti dokumentus, užpildyti gautą deklaraciją ir sulaukti grąžinamų mokesčių. Visais formalumais pasirūpina specialistai.

Jeigu, vis dėlto, nuspręsite mokesčius susigrąžinti patys, turite sužinoti, kokie tiksliai dokumentai yra reikalingi, kur gauti deklaraciją pildymui. Taip pat turite gerai mokėti užsienio kalbą, nes jums gali skambinti užsienio šalies mokesčių inspekcijos atstovai.

Mokesčių grąžinimas gali trukti nuo 3 iki 6 mėnesių, priklausomai nuo užsienio šalies ir jos mokesčių inspekcijos darbo spartos.

Papildomos išmokos

Daugelyje užsienio šalių, galima pretenduoti ir į papildomas išmokas. Pavyzdžiui, Vokietijoje ir Norvegijoje yra išvystytos palankios išmokų vaikams sistemos: pinigai vaikui priklauso net ir tuo atveju, jeigu vienas iš tėvų dirba užsienio šalyje, o kitas gyvena Lietuvoje. Vokietijoje mėnesinė išmoka gali siekti iki 225 Eur. Norvegijoje išmokos dydis priklauso nuo šeimyninės padėties ir vaiko amžiaus.

Nyderlanduose  galima atgauti dalį mokėtos sumos už sveikatos draudimą, tuo tarpu iš Danijos galima susigrąžinti visus sukauptus atostogų pinigus, neimant atostogų. Grį žus iš užsienio šalies rekomenduojama pasidomėti ne tik mokesčių grąžinimu, bet ir papildomų išmokų galimybėmis.

Kokią sumą galima susigrąžinti?

Vidutinė grąžinama suma yra 804 Eur. Kiek mokesčių sugrį š konkrečiu atveju priklauso nuo užsienio šalies, išdirbo laikotarpio, gautų pajamų, sumokėtų mokesčių ir kitų veiksnių. Sužinokite, kokią sumą galite susigrąžinti: http://rttax.com/lt/skaiciuokle/.

 

Straipsnį parengė mokesčių gražinimo kompanija „RT Tax“

Evaluate the news

All comments
No comments
X

    Kalba