Aktuali informacija apie koronavirusą Plungės rajono savivaldybėje

2020-10-30

Informacinių sistemų duomenimis iki spalio 30 d. 11.00 val. Plungės rajone serga 352 gyventojai. Per praėjusią parą fiksuoti 47 nauji atvejai, pasveiko 5 asmenys. 

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad daugelis praėjusiomis dienomis fiksuotų susirgimų susiję su Stonaičių socialinės globos namais bei VšĮ Plungės r. sav. ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriumi. Pavieniai atvejai fiksuojami Plungės pirminiuose sveikatos priežiūros centruose, Plungės technologijų ir verslo mokykloje, UAB „Plungės vandenys“, Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centre, „Senamiesčio“, „Ryto“, Šateikių mokyklose, Plungės lopšeliuose darželiuose „Vyturėlis“, „Nykštukas“ir „Rūtelė“, Platelių bei „Saulės“ gimnazijose.

Visi paplitę susirgimai yra susiję su minėtomis įstaigomis. Šią parą naujų protrūkių neužfiksuota, registruojami pavieniai susirgimai. Atliekant epidemiologinius tyrimus, nustatomi kontaktai visuose prekybos centruose, parduotuvėse, kitose viešose vietose. 

Atsižvelgdami į sudėtingą ir vis besikeičiančią epidemiologinę situaciją rajone, raginame gyventojus laikytis visų įmanomų saugumo priemonių, susijusių su COVID-19 viruso plitimo grėsmės prevencija. Prašome gyventojų apriboti socialinius kontaktus, nesibūriuoti, bendrauti tik šeimose, atidėti nebūtinas išvykas ir asmenines šventes. 

Primename, kad visi asmenys, kuriems patvirtintas teigiamas COVID-19 testas, informuojami nedelsiant, vos gavus tyrimo rezultatus. Savo tyrimo rezultatus galite pasitikrinti ir esveikata.lt sistemoje.

Dėl didelio kontaktų skaičiaus Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (toliau NVSC) įspėja, jog atvejų tyrimas užtrunka ir vėluoja. Tai reiškia, kad tie asmenys, kurie gavo informaciją, nelaukę NVSC specialistų skambučio, turi izoliuotis ir įspėti žmones, su kuriais galimai turėjo didelės rizikos sąlytį.

Jei jums vienokiu ar kitokiu būdu nepranešta apie būtinybę izoliuotis (gali būti skambutis, darbovietės, švietimo įstaigos informacija ir pan.), vadinasi, labai maža tikimybė, kad jūs ar jūsų artimasis turėjote didelės rizikos kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu, todėl nepanikuokite ir laikykitės įprastų saugumo rekomendacijų.

Rekomendacijas sąlytį turėjusiems asmenims rasite čia: https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/rekomendacijos%20del%20salyti%20turejusiu%20asmenu%20(privaloma%20izoliacija)(1).pdf

Koronaviruso (COVID-19) Lietuvoje statistika:

https://registrucentras.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/becd01f2fade4149ba7a9e5baaddcd8d

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf. 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.