Aktuali informacija apie atliekų išvežimą

2021-10-12
 
Šį rytą Plungės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Mindaugas Kaunas skubiai sušaukė Komisijos posėdį dėl UAB „Veistas“ pateiktos informacijos.
 
Vakar, pirmadienį, keturios apskrities savivaldybės gavo minėtos bendrovės raštą, kuriuo informuojama, kad bendrovė nuo tos pačios dienos, pirmadienio, nebegali priimti ir nepriims mišrių komunalinių atliekų.
 
Toks skubus sprendimo pateikimas sukėlė problemų ne tik keturių savivaldybių vadovams, bet ir visiems be išimties Plungės, Telšių, Mažeikių ir Rietavo rajonų gyventojams: vežėjai nebegali surinkti atliekų iš gyventojų bei verslo subjektų, nes šių atliekų nėra kur iškratyti – UAB „Veistas“ šiukšlių tiesiog nepriima. Atliekų sklidini konteineriai rajonuose stovi nesurinkti, atliekų prikrautos mašinos stovi neiškratytos, operatyviai neišspręsta problema gali sukelti didžiulio mąsto pasekmes visiems rajono žmonėms.
 
Savivaldybės mero pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė ir Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Mindaugas Kaunas posėdyje UAB „Veistas“ direktorių ragino įgyvendinti teismo sprendimus ir, neįtraukiant keturių rajonų gyventojų, rasti problemos sprendimą su UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“.
 
UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ direktoriaus Vidimanto Domarko teigimu, pagal sutartį UAB „Veistas“ neturi teisės stabdyti paslaugų teikimo, o bendrovės reikalavimas priimti techninį kompostą neatitinka sutartyje numatytų reikalavimų.
 
UAB „Veistas“ direktorius Deividas Miškinis Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje teisinosi, jog papildomų atliekų priėmimas priverstų jį pažeisti aplinkos apsaugos reikalavimus ir dėl to tektų mokėti didžiules baudas, taip pat reikalavo, kad „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ priimtų bioskaidžių atliekų pagamintą techninį kompostą, nes UAB „Veistas“ nebeturi kur jo iškrauti.
 
Abiejų bendrovių vadovus išklausęs Mindaugas Kaunas pabrėžė, kad šioje situacijoje svarbiausia yra gyventojų interesai – UAB „Veistas“ ir UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ nerandant kompromiso, kenčia ne šių bendrovių vadovai, o visi be išimties keturių rajonų žmonės. Fizinių asmenų gyvenamosiose patalpose atliekų kiekis nėra didelis, tačiau ypač skubių sprendimų reikalauja apribota galimybė priimti atliekas iš privačių įmonių, kuriose sukaupiami didžiuliai kiekiai šiukšlių.
 
„Tarp Jūsų ir Telšių regiono atliekų tvarkymo centro vyksta teisiniai ginčai, tačiau Jūs žaidžiate žmonių interesais, sugalvojate – priimate atliekas, sugalvojate – nepriimate. Taip negalima,“ – UAB „Veistas“ direktoriui teigė Mindaugas Kaunas, atkreipęs dėmesį, kad bendrovė veikia jau ne vienerius metus, tad ir problemos bei jų sprendimo būdai galėjo būti numatyti iš anksto.
 
Posėdyje Mindaugas Kaunas pateikė Ekstremalių situacijų komisijos sprendimo projektą, kuriuo UAB „Veistas“ įpareigojamas nuo šiandien 12.00 val. atnaujinti iš Plungės rajono savivaldybės atvežtų mišrių komunalinių atliekų priėmimą ir apdorojimą.
5 Ekstremalių situacijų komisijos nariai pritarė šiam sprendimo projektui, 2 nariai susilaikė. Vienas iš susilaikiusių – Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Mykolas Pronckus: jo nuomone, pradėdama priimti atliekas, bendrovė gaus didžiules baudas. Į tai Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas atsakė trumpai ir aiškiai – negi vienos bendrovės interesai gali būti svarbiau už keturiuose rajonuose gyvenančius žmones? Privačios bendrovės gauna pelno iš savo veiklos, tad prisiima su tuo susijusią riziką, o rajono žmonės moka nemažus pinigus už atliekų išvežimą, tad jiems atliekų išvežimo paslauga privalo būti teikiama.
 
Tikėtina, kad UAB „Veistas“ iš anksto, bent preliminariai galėjo suplanuoti, ir iš anksto informuoti keturis rajonus, kad nebeturės galimybės priimti mišrių komunalinių atliekų – taip būtų pavykę rasti sprendimo būdą, neįtraukiant į problemą keturių rajonų gyventojų. Tačiau pirmadienį bendrovės pateiktas raštas, kad nuo pirmadienio atliekos nebepriimamos, sukėlė ekstremalią situaciją ne tik Plungės, bet ir kituose rajonuose, iš kurių atliekos yra vežamos apdoroti į mechaninio biologinio apdorojimo gamyklą.
 
UAB „Veistas“ nevykdant Ekstremalių situacijų komisijos sprendimo, bus priimami atitinkami sprendimai, dar kartą organizuojamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.
 
Prašome gyventojų supratimo ir kantrybės ir pažadame informuoti apie tolimesnius UAB „Veistas“ sprendimus po pateikto ekstremalių situacijų komisijos sprendimo.
***
 
 
Gyventojams primename, kad UAB „Veistas“ priima į mechaninio biologinio apdorojimo gamyklą mišrių komunalinių atliekų atliekas iš Telšių apskrities atliekų vežėjų. Su minėta bendrove jau ne vienerius metus teismuose sprendžiami teisiniai ginčai dėl atliekų vežimo ir apdorojimo.

 
PAPILDYTA 2021-10-13.

Informuojame, kad UAB „Veistas“ vykdo Plungės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos sprendimą – mišrių komunalinių atliekų priėmimas ir apdorojimas yra atnaujintas, atliekos iš gyventojų surenkamos ir vežamos į mechaninio biologinio apdorojimo gamyklą.

Šiandien mero pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė kartu su Ekstremalių situacijų komisijos pirmininku Mindaugu Kaunu lankėsi teritorijoje, kurioje veiklą vykdo UAB „Veistas“, ir įvertino susiklosčiusią situaciją.

Bendrovė šiandien jau teikia paslaugas, ateityje taip pat tikimasi sklandaus darbo ir į visuomenės gerovę orientuotų bendrovės sprendimų.
Informuokite vieni kitus.
 
 
 
 
Plungės r. savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.