„Maisto bankas“ kviečia netradiciškai dalytis karantino metu sukauptomis atsargomis

2020-05-20

 


Dėl koronaviruso pandemijos ir paskelbto karantino Lietuvoje neįvyko kasmetinė „Maisto banko“ akcija. Praradimas didžiulis – „Maisto bankas“ neteko galimybės surinkti apie 240 tonų (tiek buvo surinkta per praėjusiais metais vykusią akciją) ilgo galiojimo maisto produktų. Apmaudu, jog dėl susiklosčiusios situacijos parama maistu nepasiekė daugiau nei 350 nevyriausybinių organizacijų, kurios bendrai globoja daugiau nei 53 tūkst. nepasiturinčių asmenų. Maisto atsargų socialiai remtiniems trūksta, o problemos mastas tik gilėja su kiekvienu nauju bedarbiu – vis daugiau pagalbos prašymų sulaukiama iš karantino metu darbą praradusių žmonių.  

        

Kokia galėtų būti išeitis?

„Spinter tyrimų“ atlikta apklausa parodė, kad 53 proc. lietuvių karantino metu kaupė maisto atsargas: 28 proc. pasirūpino didesnėmis maisto atsargomis nei įprastai, 16 proc. įsigijo maisto atsargų, nors įprastai neturėdavo jokių, 9 proc. pasirūpino dideliu kiekiu papildomų maisto atsargų. Daugiau kaip pusė kaupusiųjų šių atsargų neišnaudojo. Būtent ilgo galiojimo maisto produktai – tas maistas, kurio šiuo metu nepasiturintiems trūksta labiausiai. Todėl „Maisto bankas“ drauge su įmone „Malsena“ pradeda maisto surinkimo kampaniją „Kaupti mažiau dalytis. Kur dėsime kablelį?“, kuria ragina dalytis maistu su skurstančiais ir išspręsti didžiulę nelygybės ir skurdo problemą.

Kviečiame fizinius asmenis, ūkininkus ir verslus: jeigu turite ilgo galiojimo maisto produktų, kuriuos galite paaukoti, nekaupkite ir nesandėliuokite – padėkite tiems, kuriems šio maisto reikia, kad išgyventų.

 

Kaip?

Projektas vyks gegužės 20 d. – birželio 17 d. Aukoti ilgo galiojimo maisto produktų galite:

• Atnešdami juos į specialiai tam įrengtas maisto surinkimo dėžes.

  Jų buvimo vietą rasite čia www.maistobankas.lt/deziu-ieskokite

• Atnešdami juos savanoriams, keliaujantiems projekto autobusiuku per visą Lietuvą.

  Autobusiuko maršrutą, kuris nuolat atnaujinamas, galite matyti čia www.maistobankas.lt/autobusiuko-kelione

Nerandate Jums patogaus aukojimo būdo?

Rašykite laišką el. paštu dalintis@maistobankas.lt arba skambinkite tel. 8 653 67 224, ir mes surasime tinkamą sprendimo būdą.

 

Ką aukoti?

„Maisto bankas“ kviečia aukoti visus ilgiau galiojančius maisto produktus su nepraplėštomis ir kitaip nepažeistomis vidinėmis pakuotėmis.

Tinka: makaronai, kruopos, ryžiai, dribsiniai, greito paruošimo košės, mėsos, žuvies ar daržovių konservai, aliejus, miltai, cukrus, arbatos, sausi pusryčiai, saldėsiai ir t. t.

Projekto naujienas sekite socialiniame tinkle https://www.facebook.com/events/304273593906704/

Širdingai dėkojame visiems, kurie renkasi DALYTIS!

 

„Maisto banko“ inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.