„Futboliuko“ šventė „Rūtelės“ darželyje

2018-03-13


                      Į Plungės lopšelio-darželio „Rūtelė“ gyvenimą visu greičiu įsiveržė „futboliukas“ ir užkariavo vaikų širdis.

                      „Futboliukas” – tai humanitarinis, nepolitinis ir nekomercinis projektas, kurį įgyvendina Lietuvos futbolo federacija, bendradarbiaudama su švietimo ir ugdymo įstaigomis, skirtas populiarinti uždarų patalpų futbolą. Pastebėjome vaikučių susidomėjimą šiuo šauniu žaidimu ir nusprendėme sudaryti dar daugiau galimybių žaisti jį ir salėje, ne tik lauke. Pateikę paraišką Lietuvos futbolo federacijai, sužinojome puikią naujieną – mes tapome projekto dalyviais. Šiais metais į projektą buvo pakviesta  21 Lietuvos ikimokyklinė įstaiga.

                      Projekto pradžioje laimėjusių įstaigų pedagogai dalyvavo Nacionalinės futbolo akademijos organizuotame dviejų dienų seminare. Čia gavo daug teorinių ir praktinių žinių, kaip žaisti futboliuką su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Lietuvos futbolo federacija dovanojo inventorių, reikalingą žaisti darželių salėse.

                      „Futboliuko“ projektą vykdėme dvi savaites (02-22 – 03-08). Jame dalyvavo 7 darželio grupės, apie 70 vaikų. Kamuolio valdymo įgūdžių vaikus mokė priešmokyklinio ugdymo pedagogė auklėtoja metodininkė Aušra Martinkienė, o jai talkino VšĮ „Plungės futbolas“ futbolo treneris Kęstutis Petkus. Vaikai smagiai  žaidė įvairius judriuosius žaidimus su futbolo elementais, rungtyniavo estafetėse.

                      Kovo 8 d. projekto baigiamuoju renginiu tapo „futboliuko“ varžybos. „Žirniukų“ grupės vaikai pasveikino susirinkusiuosius dainele apie sviedinuką, pakvietė  ritminei mankštai. Po to vyko tarpgrupinės futboliuko varžybos. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais bei saldžiais prizais.

                      Renginyje dalyvavo Masinio futbolo asociacijos atstovas Martynas Karpavičius. Vaikučių gebėjimais futbolo aikštelėje džiaugėsi ir  Telšių apskrities futbolo federacijos sekretorius, Sporto tarybos narys Darius Preibys; VšĮ „Plungės futbolas“ valdybos narys, Plungės rajono savivaldybės tarybos narys Adomas Zamulskis; VšĮ „Plungės futbolas“ direktorė Diana Jonaitienė; Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Vaitkevičius; Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr.  specialistės Julija Čiuželienė ir Dangirutė Vaškienė; Plungės „Babrungo“ futbolo komandos treneris Alvydas Mickevičius. 

                      Projekto „Futboliukas” metu patirti vaikų įspūdžiai dar ilgai išliks jų širdelėse. O šis šaunus žaidimas jau surado naujus savo namus ir dar ilgai draugaus su darželio vaikais.


Plungės lopšelio-darželio „Rūtelė“
direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Baltuonienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.