„Auginu Lietuvai!“ konkurso nugalėtojai – Alsėdžių ir „Vyturėlio“ darželiai

2018-10-04
Alsėdžių lopšelyje – darželyje

 

 

Šiemet Žemės ūkio rūmai kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija inicijavo projektą „Auginu Lietuvai!“, skirtą Lietuvos šimtmečiui paminėti. Projektas buvo skirtas darželius lankantiems vaikams, kurie, suaugusiųjų paskatinti, dalyvavo fotokonkurse „Auginu pats – auginu Lietuvai“.

Nuotraukas, kaip vaikai puoselėja savo daržus ir darželius, atsiuntė 93 Lietuvos ikimokyklinės įstaigos ir globos namai. Balsavimo metu 44 įstaigų įamžinti kadrai sulaukė daugiausiai vertintojų simpatijų. Tarp jų – Alsėdžių bei „Vyturėlio“ darželių vaikai. Konkurso organizatoriai šių darželių auklėtinių motyvacijai skatinti, domėjimuisi žemės ūkiu ir alternatyvioms ūkininkavimo galimybėms stiprinti padovanojo  specialius prizus – šiltnamius!

Šiltnamiai prie Alsėdžių ir „Vyturėlio“ darželio dar vasarą sumontuoti ir pastatyti, juose jau subrendo ir pirmasis derlius. Projekto sumanytojai ir rėmėjai, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Dangirutė Vaškienė, darželio auklėtiniai ir jų tėveliai, bendruomenės nariai buvo pakviesti į darželiuose surengtą „Rudenėlio“ šventę. Vaikai į nuotaikingą programėlę įtraukė ir suaugusiuosius, o kai smagios dainelės buvo išdainuotos, sulaukus pragiedrulių, visi išskubėjo į kiemą – pasidžiaugti šiltnamiuose užaugintu derliumi, perkirpti simbolinę įkurtuvių juostelę.

Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Rietavo ir Plungės r. savivaldybėse Birutė Dromantienė papasakojo susirinkusiesiems apie projektą ir paskatino vaikus nuo kito pavasario daiginti sėklas ir auginti daigelius, kuriuos vėliau galės persodinti į šiltnamius. B. Dromantienė pristatė projekto rėmėjus: Alsėdžių darželiui šiltnamį dovanojo žemės ūkio kooperatinė bendrovė „Pamario pienas“ iš Šilutės rajono, kuriai šventėje atstovavo direktorė Edita Katutienė, o „Vyturėlio“ darželiui – Telšių rajone šilauoges auginančios UAB „Blueberry Baltic“ direktorius Vytautas Buivydas, kuris padovanojo abiejų darželių vaikams šių šviežiai suskintų uogų.

Meras A. Klišonis pasveikino Alsėdžių ir „Vyturėlio“ darželius už iniciatyvumą dalyvauti konkurse, kuris turi ir pridėtinę vertę. Kai vaikas savo rankomis užaugina pasirinktą daržovę, labiau vertina ir kitų darbą bei pastangas, jaučia pagarbą tam, kas užauginta.

  Alsėdžių lopšelyje – darželyje
  Lopšelyje – darželyje „Vyturėlis”

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.