Administracijos darbuotojai susipažino su Vokietijos energinio efektyvumo priemonių taikymu

2018-10-22

Spalio 14-20 d. Plungės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai – Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys  ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Agnė Stankūnienė – dalyvavo Lietuvos ir Vokietijos projekto „Kvartalų energinio efektyvumo didinimo projektų rengimas“ mokomojoje išvykoje Vokietijoje. Čia jie buvo  supažindinti su Cottbus, Berlyno, Eberswaldės ir Stralsundo miestų gerosios praktikos, įgyvendinant integruotas energinio efektyvumo didinimo ir miestų kvartalų koncepcijas, pavyzdžiais.

Projektas, kurio metu siūlomi praktiniai, profesiniai mokymai Lietuvoje, skirtas savivaldybių specialistams. Mokymų metu dalyviai gauna rekomendacijas iš profesionalių Vokietijos miestų planuotojų ir architektų, rengiant miestų atnaujinimo koncepcijas savo savivaldybėse, taikant kompleksinės modernizacijos modelį: atnaujinami inžineriniai tinklai, pėsčiųjų takai, tvarkoma aplinka, įrengiamos vaikų žaidimo aikštelės, sporto aikštynai, aplinka pritaikoma neįgaliesiems. 

Vokietijoje kvartalų atnaujinimui skirtas ypatingas dėmesys: kuriamos atskiros institucijos miesto planavimui, bendradarbiavimui tarp institucijų, bendruomenių įtraukimui, vokiečiai didelį dėmesį skiria senamiesčių atnaujinimui.

Informaciją parengė Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Agnė Stankūnienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.