Šªkininkas įpareigotas atlikti hidrogeologinįtyrimą fermos teritorijoje

2018-09-21

 Plungės aplinkos apsaugos inspekcija informavo, kad ūkininkui K. Baginskui surašytas privalomas nurodymas į gyvendinti Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos išvados reikalavimus. Įvykdymo terminas – iki š. m. rugsėjo 27 d., tačiau jau gautas K. Baginsko prašymas pratęsti privalomojo nurodymo į vykdymo terminą dar dviem mėnesiams dėl kiaulių maro keliamos grėsmės.

 Primename, Lietuvos geologijos tarnyba išvadoje nurodo, jog gruntinis požeminis vanduo Varkaliuose, prie K. Baginsko kiaulių fermos, yra užterštas amoniu bei nitratais, kurių reikšmės viršija didžiausias leistinas koncentracijas. Tačiau taršos židiniai nėra tiksliai identifikuoti, ir dėl šios priežasties reikalinga atlikti hidrogeologinį tyrimą pačioje fermos teritorijoje. Taip pat turi būti nustatyti taršos židiniai bei imamasi priemonių, kad teršimas būtų nutrauktas ir būtų vykdomas prevencinis požeminio vandens monitoringas.

 Informuojame gyventojus apie laukų tręšimą. Atsižvelgiant į pagrindinius aplinkosaugos reikalavimus mėšlui ir srutoms tvarkyti, ūkininkai mėšlą ir (ar) srutas gali vežti ir skleisti laukuose iki lapkričio 15 dienos. Draužiama skystąjį mėšlą ir srutas skleisti šeštadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis arčiau kaip per 100 metrų nuo gyvenamojo namo (be gyventojo sutikimo) ir 300 metrų – nuo gyvenvietės (be seniūno sutikimo). Mėšlui ir srutoms paskleisti turi būti naudojama tvarkinga, specialiai tam skirta technika. Tirštasis ir skystasis mėšlas po paskleidimo ant dirvos paviršiaus turi būti į terptas ne vėliau kaip per 12 valandų (išskyrus pasėlius, pievas ir ganyklas).

 

 Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.