Šªkininkai perdavė Savivaldybės administracijos direktoriui raštą, adresuotą Seimui ir Vyriausybei

2019-11-26

 

 

Lapkričio 26 dieną į Plungės miesto gatves išriedėjo daug sunkiasvorės žemės ūkio technikos – rajono ūkininkai dalyvavo Lietuvos žemdirbių protesto akcijoje „Lietuva, tavo kaimas miršta“. 

Apie 11 valandą žemės ūkio technikos kolona sustojo prie Plungės rajono savivaldybės administracijos pastato Vytauto gatvėje. Su akcijos dalyviais susitiko Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas ir Žemės ūkio skyriaus vedėja Airida Montvydienė.

Protesto dalyvių vardu kalbėjęs Lietuvos ūkininkų sąjungos Plungės skyriaus pirmininkas Marijus Kaktys  pažymėjo, kad žemdirbiai nepatenkinti didėjančiais mokesčiais, mažėjančiomis žemės ūkio produktų supirkimo kainomis, didele atsakomybe nešti Lietuvos regionų plėtros ir kaimo vietovių gerovės didinimo naštą. Pasak M. Kakčio, Lietuvos politikai padarė klaidų derėdamiesi Europos Sąjungos institucijose dėl teisingo, sąžiningo Lietuvos žemės ūkio rėmimo. Dėl to Lietuvos ūkininkams  nesudarytos sąlygos konkuruoti bendroje ES rinkoje su kitomis ES narėmis. Didelį ūkininkų nepasitenkinimą sukėlė Lietuvos valdžios planuojami mokesčių pakeitimai. Anot jo, ūkininkai būtų patenkinti, kad padėtis liktų tokia, kokia yra dabar – nedidinat jokių mokesčių. Tai leistų ūkininkaujantiems išsilaikyti, kurti darbo vietas ir išmokėti atlyginimus.

M. Kaktys perdavė Savivaldybės administracijos direktoriui Plungės ūkininkų raštą, kurį paprašė perduoti Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Seimui. Pažymima, kad Lietuvos žemdirbiai reikalauja nepriimti mokestinių ir kitų sprendimų, didinančių žemdirbių išlaidas, kol nebus sudarytos vienodos konkurencinės sąlygos su kitų ES valstybių narių žemdirbiais – pasiektas ES tiesioginių išmokų vidurkis. Plungės savivaldybės administracijos ūkininkai prašė ateityje nebedidinti žemės mokesčių.

Savivaldybės administracijos direktorius  M. Kaunas pritarė minčiai, kad valdžia turi siekti, jog ES išmokos Lietuvos ūkininkams būtų tokio pat dydžio, kaip ir kitų ES bendrijos narių senbuvių ūkininkams, ir įsipareigojo ūkininkų raštą perduoti Seimui ir Vyriausybei.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.