Š varesni kiemai ir patvoriai – švaresnis miestas

2018-04-26

Vakar, balandžio 25 d., Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas sukvietė rajono spaudos atstovus į seniūnijoje vykusią konferenciją, kurioje kalbėta apie tvarką ir švarą mūsų, Plungės, mieste. Žurnalistų paprašyta paraginti plungiškius ūkiškai tvarkytis, neteršti savo miesto, nes miesto tvarka bei vaizdas didele dalimi priklauso ir nuo kiekvieno iš mūsų sąmoningumo. 

Spaudos konferencijoje dalyvavo laikraščių „Žemaitis“, „Plungė“, „Plungės žinios“, Telšių krašto televizijos atstovai, Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas, seniūnas G. Domarkas, Savivaldybės specialistė Audra Zdramienė bei pagrindinės seniūnijos rangovės UAB „Valda“ direktorius Tomas Raudys.

Seniūnas kalbėjo, kad gyventojai, įmonės, įstaigos, organizacijos pirmiausia  turėtų susitvarkyti savo kiemus: nepamiršti

nusikarpyti gyvatvorių, pasirūpinti, kad už sklypo ribos nebūtų išsikišusios tvoros, o medžiai ir želdiniai nugenėti ar nupjauti laikantis reikalavimų, visai nesvarbu, jie auga valstybinėje žemėje ar privačioje valdoje. Priešingu atveju gali grėsti administracinė atsakomybė.

G. Domarkas pabrėžė, kad ir toliau bus drausminami nešienaujamų, netvarkingų sklypų  savininkai (pernai jiems išsiųsta per 70 priminimų dėl šienavimo), taip pat neprižiūrimų pastatų šeimininkai, vylėsi, kad žmonės pagaliau ims suprasti, jog nusipjauti žolę savo sklype ir tarp sklypo bei gatvės – garbės reikalas, o prie įstaigos slenksčio galvą kelianti kiaulpienė irgi garbės nedaro. Pasak seniūno, ne visi plungiškiai įsisąmonino ir tai, jog prie konteinerių atliekoms palikti šakų, televizorių, buitinės technikos, šiferio, kitų stambių atliekų negalima, jas reikia vežti į atliekų priėmimo aikštelę Jėrubaičių sąvartyne. Seniūnas paragino gyventojus būti pilietiškiems ir pamačius tokį ar kitą daromą pažeidimą pranešti apie tai seniūnijai, atsiunčiant nuotraukų ir kuo išsamesnės informacijos.

UAB „Valda“ direktorius T. Raudys pranešė, kad jau šįmet bus pradėtos įrenginėti rakinamos pusiau požeminės konteinerinės aikštelės. Tikimasi, jog tada situacija dėl netvarkingai paliekamų atliekų pagerės. Be to, šiais metais ketinama pradėti keisti atgyvenusius konteinerius naujais – tiek mišrių, tiek rūšiuojamų atliekų. Kalbėta ir gyventojams visada rūpima tema – apie duobių lopymą mieste. T. Raudys patikino, kad darbai jau vyksta ir bus baigti iki gegužės vidurio, jei tik oro sąlygos leis.  O Laisvės gatvėje naują asfaltą išvysime, kai tik bus baigti lietaus nuotekų vamzdžio tiesimo darbai.

Nors ir prašoma gyventojų pagalbos tvarkantis mieste, kaip sakė G. Domarkas, efektyviau darbuotis stengiasi ir pati seniūnija. Tačiau nebeliko viešųjų darbų programos – stinga pagalbinių darbininkų, tad apžiūrėti visą miestą kasdien tampa nemenku iššūkiu. Tenka remtis  rangovo pagalba bei tikėtis pačių gyventojų sąmoningumo. Nepaisant to, pažadėta, kad seniūnija ir toliau dės visas pastangas, kad Plungės gatvės, kelkraščiai, žalieji plotai būtų švaresni, jei reikės, dažniau bus pjaunama žolė, dažniau bus šluojamos ir gatvės.

Konferencijos metu aptarta ne tik dabartinė miesto tvarkymo situacija, bet ir atsakyta į klausimus, Plungės miesto seniūnijai užduotus jos „Facebook“ paskyroje bei elektroniniu paštu.

 

Plungės miesto seniūnijos informacija

                                                                                                           Sauliaus Narkaus nuotraukos

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.