Į Plungės miesto šventę šiemet atvyko savivaldybės partneriai iš Kvarelio

2018-06-14

Po ilgesnės pertraukos į Plungę atvyko miesto partnerio iš Gruzijos (arba Sakartvelo) pasiuntiniai – Kvarelio mero pavaduotojas Givi Zautashvili, tarybos narė  Nino Khutsishvili, juridinio skyriaus vedėjas  Daviti Eloshvili ir tarybos narys Vano Mamulashvili. Birželio 14 dieną juos priėmė Plungės meras Audrius Klišonis.

Kvarelis – miestas rytų Gruzijoje, Kacheti regione, apie 30 km į šiaurės rytus nuo Telavio, Alazanio slėnyje, prie Telavio – Šekio kelio. Čia klesti vyno, eterinių aliejų gamyba. Turistai lanko Gruzijos rašytojo Ilijos Čavčaradzės gimtajį namą – muziejų.

Draugystę su Kvareliu Plungės savivaldybė užmezgė  2015 metų gegužės 26 dieną. Plungės rajono savivaldybė, atstovaujama Savivaldybės mero Audriaus Klišonio, ir Kvareli savivaldybė, atstovaujama Savivaldybės valdytojo Ili Mzegalashvili, siekdamos stiprinti draugystės ir bendradarbiavimo ryšius tarp lietuvių ir gruzinų tautų, Kvareli mieste pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Rugpjūčio 5 dieną Plungės rajono ir Kvareli savivaldybių bendradarbiavimo sutartis lietuvių kalba buvo pasirašyta Plungėje, Mykolo Oginskio dvaro sodyboje.

Kvarelio delegacija šiemet dalyvaus Plungės miesto šventės ir folkloro festivalio „Saulelė raudona“ renginiuose. Kadangi šios sudėties Kvarelio delegacija Lietuvoje lankosi pirmą kartą, išreiškė norą artimiau pažinti Plungės kraštą, gamtą, kultūros paveldą, žmones, todėl jiems buvo pasiūlyta apsilankyti Šaltojo karo muziejuje, pasidžiaugti Platelių ežeru ir jo apylinkėmis, pabuvoti sėkmingai dirbančiose verslo įmonėse.

Meras A. Klišonis pasidžiaugė, kad partneriai iš Kvarelio šiemet atsiliepė į kvietimą ir atvyko į Plungės miesto šventę, išreiškė viltį, kad po kiekvieno dvišalio vizito savivaldybių ryšiai taps dar tampresni.

„Malonu jus matyti Plungėje. Linkiu per šias dienas patirti, kas pas mus geriausia, kad iš mūsų krašto išsivežtumėte gerus prisiminimus“, – linkėjo svečiams A. Klišonis.

Kvarelio pasiuntiniai perdavė savo rajono vadovų sveikinimus ir kvietimą aplankyti Kvarelį lapkričio mėnesį.

Plungės meras A. Klišonis pažymėjo, jog svarbu keistis ne vien tik oficialiomis delegacijomis, – ne mažiau svarbu, kad užsimegztų šilti santykiai ir tarp dviejų šalių savivaldybių žmonių, sporto, meno, verslo kolektyvų.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.