Į darbą – aplinkai nekenksmingu transportu arba pėsčiomis!

2018-09-21

 

 

 

Skatindami sveikesnį ir mažiau nuo automobilių priklausomą gyvenimo būdą, prisidėdami prie Judumo savaitės (rugsėjo 16-22 d.) renginių, Plungės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai penktadienį į darbą išsiruošė pėsčiomis, dviračiais arba kitu aplinkai nekenksmingu transportu. Originaliausiai į darbą atvyko Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, pasirinkęs vandens maršrutą Plungės jūra irklente!

Tarptautine diena be automobilio baigiama kasmet tradiciškai vykstanti Europos judumo savaitė. Europos Komisijos iniciatyva miestų gyventojai kviečiami išbandyti įvairias aplinkai palankias susisiekimo priemones ir derinti jas tarpusavyje.
Europoje pirmą kartą akcija „Mieste be savo automobilio“ buvo surengta Prancūzijoje 1998 metais. Puiki idėja greitai išplito, ir 2000 metais šiame renginyje jau dalyvavo 760 miestų ir 26 Europos šalys.

Tarptautinės dienos be automobilio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, raginti miestų gyventojus asmeniškai prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, atsisakant važiavimo automobiliu ir pasirenkant mažiau orą teršiantį visuomeninį transportą, dviračius, naudoti biodegalus ir biokurą, keliauti pėsčiomis.

Diena be automobilio – puiki proga bent vienai dienai pakeisti savo kasdienius transporto įpročius ir padovanoti sau ir visuomenei švaresnio oro gurkšnį!Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.