Š ateikiuose ir Plateliuose – trijų Baltijos šalių mažųjų miestelių mokytojų konferencija

2018-04-20

 

 

Balandžio 20-21 dienomis Šateikiuose ir Plateliuose vyko plati konferencijos-festivalio „Švietimas ir kultūra regionuose“ renginių, kuriuos organizavo Plungės rajono savivaldybė, Platelių universalus daugiafunkcis centras ir Šateikių pagrindinė mokykla, programa. Lietuvos, Latvijos ir Estijos pedagogai iš kaimiškų vietovių ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigų dalijosi patirtimi, kaip netradicinėse aplinkose per  ugdymo ir mokymo procesus mokyti vaikus ir mokytis patiems. O šeštadienį  tarptautinės konferencijos dalyviams nuotaiką praskaidrino Platelių kultūros namuose vykęs kaimo kapelų festivalis „Jurginės 2018“.

Penktadienį Šateikių kultūros centre surengtos pedagogų konferencijos „Netradicinių mokymo(si) aplinkų panaudojimas ugdyme“ dalyvius iš Plungės, Mažeikių, Šiaulių, Raseinių, Utenos, Širvintų, Šilalės, Kretingos ir kitų rajonų mokyklų ir darželių, taip pat svečius iš Latvijos ir Estijos vaikų ugdymo įstaigų pasveikino Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, kurie taip pat perdavė nuoširdžius mero Audriaus Klišonio linkėjimus visiems konferencijos dalyviams bei padėkas svečiams, atvykusiems į mūsų rajone surengtą konferenciją iš užsienio šalių.

Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis svečius iš kitų šalių pasveikino jų gimtosiomis kalbomis – latviškai ir estiškai. Prisipažino, jog ir pats yra dirbęs mokytoju, todėl taip pat gali pasidalyti patirtimi, kaip kuo daugiau išmokyti jaunimą, pasitelkus netradicinius metodus ir netradicinę mokymo aplinką.

„Nėra blogų mokinių, yra prasti dėstytojai, kurie nesugeba sudominti mokomuoju dalyku. Buvau ir aš dėstytojas, dėsčiau Konstitucinę teisę, į auditorijas susirinkdavo po 200 studentų. Kaip juos sudominti Konstitucine teise? Su studentais ėmėme kiekvieną aptariamą situaciją vaidinti, taigi taip jie paskaitos metu tapdavo ministrais, Seimo nariais, teisėjais ir kuo tik nori! Kartais taip į rolę įsijausdavo, jog būdavo sunku grįžti į realybę… Linkiu ir jums pasidalinti savo darbo patirtimi, bendrauti ir bendradarbiauti.  Tikiuosi, kad po šios konferencijos Šateikiai, garsėję grafų Pliaterių laikais, vėl bus žymūs ne tik mūsų šalyje, bet ir už jos ribų“, – kalbėjo G. Bagužis.

Konferencijos dalyvius pasveikinęs Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas G. Rimeikis pastebėjo, jog vienas šio renginio tikslų – įrodyti, kad kaimas šiandien gyvas, o ne nykstantis.

Apie tai kalbėjo ir Šateikių pagrindinės mokyklos direktorius Paulius Zakalskis, pastebėjęs, jog Šateikiai – tai unikalus kaimas su savo tradicijomis ir papročiais, savo gyvenimu. Direktorius visus konferencijos dalyvius iš anksto pakvietė į kitais metais, pavasarį Šateikiuose vyksiančią šventę – mokyklos šimto metų veiklos paminėjimą.

Grįžęs prie konferencijos temos P. Zakalskis kalbėjo, jog vaikystė, jo manymu, turi tekėti laisvai kaip upelis, kuris savo kelyje susipažįsta su jį supančia aplinka, veržliai įveikia pasitaikančias kliūtis ir sunkumus. Mokyklos vadovo nuomone, mokymas aptvertoje mokykloje nuo skambučio iki skambučio skatina ribotumą, todėl linkėjo kolegoms per pamokas neužsidaryti su vaikais vien tik klasėse.

Jo mintį tęsė ir Platelių UDC direktorė Asta Plataunienė, pastebėjusi, kad XXI amžiuje mokytojai susiduria su ypatingais iššūkiais, nes žinių poreikis kinta per greitai. Tačiau vaikų vaizduotę galima sužadinti klasėse be sienų, klasėse lauke. Tai sveikintina idėja, juo labiau, kad kaimo mokyklose aplinka sveika ir nieko nekainuoja.

„Ši konferencija-festivalis skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Labai džiaugiamės, kad atvyko draugų iš Latvijos ir Estijos. Tačiau verta susimąstyti, ar Nepriklausomybės reikėjo vien tam, kad galėtume laisvai keliauti po pasaulį? Mano įsitikinimu, turėti valstybę reiškia mokėti dėl jos aukotis. Kodėl taip atsitiko, kad šiandien nedaug kas nori būti mokytojais? Kodėl vaikai bijo tėvų? Tėvai – vaikų? O vaikai – vaikų?“ – kėlė retorinius klausimus A. Plataunienė.

Meninę programėlę prieš pradedant dalytis tarptautinės konferencijos pranešimais parodė Šateikių pagrindinės mokyklos ir Platelių UDC vaikai bei merginų šokių kolektyvas iš Heimtali (Estija) pagrindinės mokyklos.

Į konferenciją susirinkusius trijų šalių kaimiškų vietovių pedagogus pasveikino ir Seimo narys Jonas Varkalys.


Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.