Š ateikiuose ir Š½emaičių Kalvarijoje vasaroja lietuvių kilmės savanoriai iš už Atlanto

2019-06-19

 

 

 

Birželio 18 dieną Savivaldybėje meras Audrius Klišonis, mero patarėjas Žydrūnas Purauskis, Seimo narys Jonas Varkalys ir jo padėjėjas Algirdas Pečiulis nuoširdžiai padėkojo su Šateikių vaikų dienos centro bei Žemaičių Kalvarijos vaikų dienos centro „Vilties vėrinėliai“ auklėtiniais beveik mėnesį praleidusiems jaunuoliams iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV).

Į Savivaldybę jaunuolius palydėjo organizacijos „Vaiko vartai į mokslą“ vasaros savanorių  koordinatorė Daina Čyvienė, Šateikių vaikų dienos centro rėmėjo Ernesto Raskausko dukra Annie Raskauskas, ponia Carol Hartdett, šio centro direktorius kunigas Gediminas Norvilas, centruose dirbančios programų vadovė Jolanta Virbickienė ir užimtumo specialistė Inga Davidavičienė.

Koordinatorė D. Čyvienė kalbėjo, jog Čikagoje 1998 metais įsikūrusios organizacijos „Vaiko vartai į mokslą“ (Child’s Gate to Learning) iniciatyva Lietuvoje veikiančiuose vaikų dienos centruose vasaromis jau savanoriavo pusantro šimto lietuvių kilmės jaunuolių iš už Atlanto.

Šiemet su „Vilties vėrinėlių“ vaikais vasarą leido Aistė Kavaliauskaitė, Gabija Petrulytė, Lukas Saulis ir Rytas Kulbis, su šateikiškiais vaikais – Julia Custardo, Viktorija Buntinas ir Danielius Rekašius. Jiems meras A. Klišonis nuoširdžiai padėkojo, kiekvienam įteikė mažą dovanėlę, kuri primins apie vizitą Plungės savivaldybėje.

Merginos ir vaikinai papasakojo, jog jie yra jau ne pirmos kartos išeivių iš Lietuvos palikuonys. Išlaikyti lietuvybę Amerikoje nėra lengva, tačiau daugumai jaunuolių būtent lietuvių kalba yra jų pirmoji – gimtoji – kalba, nes lietuviškai tarp savęs šneka jų šeimų nariai. Pradėjus lankyti darželius ir mokyklas vaikai JAV savaitgaliais vyksta į lietuvių bendruomenių namus ir lietuviškas mokyklas, ten mokosi lietuvių gramatikos, istorijos, visuomenės mokslų, geografijos.

„Miestuose, kuriuose mes gyvename, yra gana didelės lietuvių bendruomenės“, – kalbėjo Žemaičių Kalvarijoje vasarojantys savanoriai iš JAV. Merginos ir vaikinai sakė, kad jiems šiame išskirtinę aurą turinčiame miestelyje labai gera ir jauku, ir graudinosi, kad jau greitai teks išvažiuoti. Su Šateikių vaikais sakė labai susidraugavę šiame miestelyje apsistoję savanoriai.

Organizaciją „Vaiko vartai į mokslą“ įkūrę geradariai nepamiršta svarbiausio tikslo – rūpintis Lietuvos rizikos grupės šeimų vaikais. Ne pelno siekianti organizacija rėmėjų lėšomis remia nemažai Lietuvos vaikų dienos centrų, tarp jų – ir esančius Šateikiuose bei Žemaičių Kalvarijoje. Rūpinantis vaikų ateitimi įgyvendinamos „Vaiko vartai į mokslą” paruoštos programos: Bendra Charakterio ugdymo programa, D.R.A.S.A. (Drįsk Rūkalų Alkoholio ir Svaigalų Atsisakyti), S.A.U. (Sąmoningos Asmenybės Ugdymas), Žingsniai į prasmingą gyvenimą, SPARNAI (Socialinių problemų apžvalga ir įveika).

Išeiviai iš Lietuvos siekia padėti sunkumus šeimoje išgyvenantiems vaikams Lietuvoje, sudarant palankias sąlygas mokymuisi ir vaiko asmenybės ugdymui, remia  rizikos grupės šeimų vaikus, skiria lėšų vaikų maitinimui, mokslo, buities priemonėms, drabužiams.

Seimo narys J. Varkalys padėkojo organizacijos „Vaiko vartai į mokslą“ atstovams už jų pasišventimą kilniai misijai ir prašė tęsti šią prasmingą veiklą vardan gražesnės, šviesesnės ir dvasiškai turtingesnės Lietuvos.

Ypatingai Seimo narys dėkojo į Plungę atvykusiai Annie Raskauskas, Ernesto Raskausko, su kuriuo teko ir pačiam bendrauti, dukrai. Tai E. Raskausko idėja buvo įsteigti vaikų dienos centrą Šateikiuose. Šis centras savo laiku buvo jau 12-asis „Vaiko vartai į mokslą“ remiamas centras Lietuvoje.

Nors E. Raskauskas  gimė JAV, su žmona Catherine buvo atvykęs į Lietuvą ir, ieškodamas savo šaknų, lankėsi Šateikiuose, kuriuose 1894 metais pakrikštytas jo tėvas Konstantinas Raskauskas, kuris  vėliau, XX amžiaus pradžioje, išvyko į JAV.

A.Raskauskas, kuri šeimoje yra jauniausia iš 8 vaikų, pažymėjo, jog nori ir toliau lankytis senelio gimtinėje ir tęsti tėvo ir kitų šeimos narių čia pradėtus darbus.

Beje, jos tėvas E. Raskauskas su grupe amerikiečių dar 1991 metais atvyko į Lietuvą supažindinti medikus ir pacientus su Anoniminių alkoholikų programa, kuri sėkmingai prigijo ir veikia, padėdama nuo šios priklausomybės norintiems išsilaisvinti žmonėms.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.