Š½emės mokestįšiemet reikia sumokėti iki lapkričio 16 d., primena VMI

2020-11-10

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad išsamias apskaičiuoto mokėtino žemės mokesčio už 2020 m. deklaracijas privačios žemės savininkai gali rasti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt. Mokesčio sumas gyventojai taip pat gali sužinoti prisijungę prie „Mano VMI“ sistemos www.vmi.lt/manovmi ar paskambinę 1882.

Gyventojai, kurie yra identifikuoti „Mano VMI“ naudotojai, informaciją apie mokėtiną žemės mokesčio sumą, į mokos kodą ir sumokėjimo terminą galės gauti automatiniu pranešimu, paskambinę 1882 (arba +370 5 260 5060) ir pasirinkę Žemės mokesčio temą. Ši paslauga veiks ir ne darbo metu, ji leis sužinoti norimą informaciją nelaukiant, kol konsultantas atsilieps.

Registruoti „Mano VMI“ ir EDS naudotojai, kurie yra nurodę savo e. pašto adresą sistemose, pranešimus apie suformuotą žemės mokesčio deklaraciją gavo e. paštu, o žemės savininkams, kurie nėra VMI e. paslaugų naudotojai, deklaracijos buvo išsiųstos klasikiniu paštu. Žemės mokestį reikia sumokėti iki š. m. lapkričio 16 d.

Žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir į monėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje užsodintas miškas. Pažymėtina, kad VMI žemės mokestį apskaičiuoja pagal Registrų centro pateiktas žemės sklypų mokestines vertes ir pagal kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytus žemės mokesčio tarifus[1]. Kilus papildomų klausimų, galima kreiptis  į deklaracijoje nurodytą specialistą, parašyti žinutę per „Mano VMI“ ar į VMI Facebook, paskambinti 1882 (+370 5 260 5060 skambinant iš užsienio).

Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose, kur daugelyje yra atidaryta atsiskaitomoji VMI sąskaita, bet ir pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose į staigose. Mokant žemės mokestį už kitą asmenį , mokėjimo dokumente svarbu nurodyti žemės savininko vardą, pavardę, asmens kodą bei žemės mokesčio į mokos kodą 3011. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę į sigijo iki birželio 30 d., į sigijusieji vėliau jį pradės mokėti kitąmet.

Visą aktualią informaciją apie žemės mokestį gyventojai gali sužinoti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, taip pat išklausę VMI seminarą Kaip sužinoti savo žemės mokestį ? „Youtube“ kanale. Į dažniausiai užduodamus klausimus atsakymai patalpinti ir VMI „Spotify“ tinklalaidėje, kurią rasite čia.

 

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

 [1] 2020 m. savivaldybių tarybų patvirtintus žemės mokesčio tarifus galima sužinoti VMI svetainėje https://www.vmi.lt/evmi/zemes-mokescio-lengvatos-tarifai. Nuo 2018 m. sausio 1 d. galiojančios žemės vidutinės rinkos vertės (mokestinės žemės vertės), pagal kurias visus penkerius metus bus skaičiuojamas žemės mokestis,  skelbiamos Registrų centro svetainėje. Žemės mokesčio mokėtojai, suvedę žemės sklypo unikalų numerį , Registrų centro svetainėje: https://www.registrucentras.lt/masvert/paieska-un?fbclid=IwAR3YBZMYtOk-pY1UM-4hzjSfBGeAiu7T_w0pVmndh1w-dZ8QnrOaGBzvtGc gali sužinoti konkrečias savo sklypų mokestines vertes.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.