2019 metais Plungės rajone kilo 125 gaisrai

2020-02-18

 

 

Vasario mėnesį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus pateikė informaciją apie 2019 metais Plungės rajone kilusius gaisrus bei vykdytus gelbėjimo darbus.

Per metus pagal aliarmo signalą Plungės PGT reagavo į 359 pranešimus. Gesinti 125 gaisrai, 128 kartus važiuota atlikti gelbėjimo darbų, 78 išvykimai – dėl kitų priežasčių. Tarnyboje užfiksuoti 2 melagingi bei 26 nepagrįsti pranešimai, kai ugniagesių gelbėtojų pagalba nebuvo reikalinga.

Gesinta 50 gyvenamosios paskirties ir 11 pagalbinio ūkio paskirties pastatų, 20 kitų objektų, 1 gamybos ir pramonės paskirties pastatas, 15 transporto priemonių. Net 11 kartų gesintos pievos, 3 kartus – ražienos, 4 kartus – miškas ar miško paklotė, 10 kartų – kita atvira teritorija.

Gelbėjimo darbai buvo reikalingi po kilusių eismo įvykių, dėl incidentų buityje ar vandenyje, dėl cheminės taršos ir pan.

Per 2019 metus žuvusiųjų gaisruose Plungės rajone nebuvo, tačiau traumas gaisro metu patyrė 2 asmenys.

Vykdyta prevencinė priemonė „Gyvenkime saugiai“, pareigūnai aplankė net 1708 gyvenamuosius būstus, įvertino krosnių ir dūmtraukių būklę, pasikalbėjo su gyventojais apie pagrindinius saugos reikalavimus siekiant išvengti gaisro.

Kita vykdyta prevencinė priemonė – „Būk saugus, mokiny“. Aplankytos 28 rajono mokymo ir ugdymo įstaigos, rengtos paskaitos, mokomosios evakuacijos pratybos. Vaikai buvo supažindinti su ugniagesio gelbėtojo darbu, technika, pamokyti, kaip apsisaugoti nuo gaisro, kaip elgtis, kilus gaisrui, aptartos gaisrų priežastys, pavojai ant ledo žiemą ar maudynių metu vasarą.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.