Plungė ir Zarasai žengs į priekį už ES investicijas

2015-12-15

Plungės ir Zarasų miestai 2014-2020 m. Europos Sąjungos (ES) finansinio laikotarpio investicijas ketina panaudoti viešųjų erdvių tvarkymui ir sąlygų verslo plėtrai sudarymui. Plungėje bus sutvarkytos ir pritaikytos verslui Babrungo upės pakrantės, atsiras poilsio ir pramogų zona Mykolo Oginskio dvaro teritorijoje, o Zarasuose bus įrengtas prekybos ir paslaugų pasažas ir vietos produktų turgelis. Daug panašių projektų planuojama įgyvendinti ir kituose vidutinio dydžio Lietuvos miestuose.

„Už ES ir Lietuvos valstybės investicijas numatoma sutvarkyti Plungės miesto centrinę dalį taip, kad ekonominę, socialinę ir estetinę naudą bei poveikį pajustų ne tik rajono ir miesto gyventojai, bet ir svečiai. Dėl kompleksiško aplinkos tvarkymo veiklesni taps miesto centriniai traukos taškai“, – sako Plungės rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė.

Kaip konkrečius planuojamus projektus, Ž. Piepalienė įvardija aktyvaus poilsio ir pramogų zonos Mykolo Oginskio dvaro teritorijoje sukūrimą, Babrungo upės slėnio estrados teritorijos ir jos prieigų sutvarkymą, poilsio ir rekreacijos zonos prie Babrungo upės sukūrimą bei Plungės miesto traukos centrų pasiekiamumo didinimą. Tačiau ji pabrėžia, kad infrastruktūros tvarkymas nėra tikslas savaime: svarbiausia, pasak jos, padidinti patrauklumą darbui, investicijoms, pagerinti gyvenamąją aplinką.

Ž. Piepalienė pažymi, kad, svarstant ir įgyvendinant ES projektus, įsitraukia ir Plungės miesto bei rajono gyventojai: Plungės miesto integruotos teritorijos vystymo 2014-2020 m. programą rengusios darbo grupės sudėtyje buvo ir seniūnaičiai, susitikimai buvo vieši ir viešinami, vyko gyventojų nuomonės apklausos.

„Gyventojai gali aktyviai dalyvauti, įsitraukdami į Plungės miesto Vietos veiklos grupės veiklą. Tikimės, kad jos veikla prisidės prie verslo, savivaldos ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo didinimo bei naujų veiklų sutvarkytoje teritorijoje kūrimo. Visuomenė ir verslo atstovai turi suprasti, kad viešasis sektorius, sukūręs tam tikras viešąsias paslaugas, negali garantuoti komercinių paslaugų teikimo. Tuo turi rūpintis privatūs subjektai“, – sako Ž. Piepalienė.

Šaltinis: tv3.lt, 2015. http://www.tv3.lt/naujiena/855177/plunge-ir-zarasai-zengs-i-prieki-es-investiciju-deka

Paskutinis atnaujinimas: 2022-07-29 15:12:41
This site is registered on wpml.org as a development site.