Kviečiame atrasti ir nukeliauti 584 kilometrus gamtos ir gynybos paveldo keliu!

Pagal pasirašytą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą sutartį, Kauno miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais – VšĮ „Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras“, Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono bei Plungės rajono savivaldybių administracijomis įgyvendino projektą Nr. 05.4.1-LVPA-K-808-01-0014 „Gynybinio ir gamtos paveldo keliai“.

Bendra projekto vertė sudarė – 223 842,72 eurų, iš kurių ES lėšos – 190 266,31  eurų, savivaldybės biudžeto lėšos – 33 576,41 eurų. Projektas buvo įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonę Nr. 05.4.1-LVPA-K-808 „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“.

Projekto tikslas – didinti gynybinio ir gamtos paveldo objektų žinomumą ir lankomumą e. rinkodaros priemonėmis. Projekto unikalumas siejamas su dualistiniu principu sujungiamų priešingybių (gynybinio paveldo ir gamtinio paveldo) viešinimo strategija.

Projekto įgyvendinimo metu, pasitelkiant e. rinkodaros priemones viešinami 42 gynybinio ir gamtos paveldo objektai.

Gynybos ir gamtos paveldo gidas suteikia mums galimybę istorinius objektus bei Antrojo pasaulinio karo paveldą išvysti ne perkeltus muziejuje už stiklo, bet paliktus ten, kur jie ir buvo – gamtoje. Šiuo projektu kviečiame atrasti ir nukeliauti 584 kilometrus gamtos ir gynybos paveldo keliu. Gidą viso sudaro šeši maršrutai. Kelionė prasideda Kaune, tiksliau – Palemone. Kelias driekiasi per patį Kauno senamiestį, kyla į Šiaurę, link Plungės, toliau driekiasi keliaujant po Klaipėdos rajono apylinkes ir baigiasi pačiame Klaipėdos senamiestyje.

Apie šiuos ir visus kitus objektus yra sukurti ir trumpi audiogidai, kurių metu pažinsite objektuose įamžintus įvykius bei istorijas, o drauge su tuo – ir kultūrinį, istorinį bei gamtos paveldą. Viską rasite ir  projekto tinklapyje https://584km.lt/ arba į išmanųjį telefoną atsisiuntę nemokamą mobiliąją aplikaciją. Mobiliojoje aplikacijoje įdiegta papildytos realybės kameros funkcija leis objektus pamatyti būtent taip, kaip jie atrodė seniau, o visa informacija pateikiama lietuvių, anglų, vokiečių, rusų ir latvių kalbomis.

Svetainėje ir programėlėje taip pat galima dalintis nuotraukomis, įspūdžiais iš aplankytų objektų, rašyti komentarus bei atsiliepimus.

Jeigu šiuo metu negalite keliauti, kviečiame pažiūrėti video: https://584km.lt/video/ .

Projekto „Gynybinis ir gamtos paveldas“ programėlę galite nemokamai parsisiųsti iš „Google Play“ ar „App Store“ parduotuvių.

Projektas buvo finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Simona Derkintė

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė 

Paskutinis atnaujinimas: 2022-08-15 20:02:57
This site is registered on wpml.org as a development site.