Daugiakalbis projektas, skirtas įvairaus amžiaus savarankiškiems keliautojams!

Pagal pasirašytą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą sutartį, Kauno miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais – Birštono, Druskininkų savivaldybių administracijomis, Palangos miesto savivaldybės administracija, Plungės ir Telšių rajono savivaldybių administracijomis įgyvendino projektą Nr. 05.4.1-LVPA-K-808-01-0015 „Lietuvos tarpukario (1918-1940 m.) architektūra“.

Bendra projekto vertė sudarė – 204 138,09 eurų, iš kurių ES lėšos – 173 517,38  eurų, savivaldybės biudžeto lėšos – 30 620,71 eurų. Projektas buvo įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonę Nr. 05.4.1-LVPA-K-808 „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“.

Projektas „Lietuvos tarpukario (1918-1940 m.) architektūra“ – tai interaktyvi edukacinė platforma, jungianti Lietuvos tarpukario architektūrą su šiuolaikinėmis technologijomis. Keliasdešimt šešiuose miestuose esančių objektų pristatomi tekstais ir audio pasakojimais (ne tik lietuvių, bet ir anglų, vokiečių, suomių, hebrajų, japonų, latvių, lenkų, rusų kalbomis!) bei efektingomis fotografijomis, jie sudėlioti į patogius maršrutus. Viską rasite ir  projekto tinklapyje https://tarpukarioarchitektura.lt/ arba į išmanųjį telefoną atsisiuntę nemokamą mobiliąją aplikaciją „Tarpukario architektūra“. Pastarojoje papildytos realybės kameros pagalba galėsite pamatyti, kaip istoriniai objektai atrodė tuomet, kai buvo pastatyti – tarpukariu.

Novatorišką projektą lydi ir trys papildomos programėlės – „Tarpukario simboliai“, „Tarpukario legendos“ ir „Nuspalvink Lietuvos tarpukarį“, kviečiančios atradimo jausmą patirti per žaidimą.

Kviečiame pažiūrėti video apie objektus, kurie reprezentuoja architektūrą bei išsamiai atskleidžia stilistines to meto tendencijas sklidusias po visą Lietuvą (https://tarpukarioarchitektura.lt/video/).

Tikimės, kad projektas įkvėps kelionėms po Lietuvą ir leis pažinti ar iš naujo atrasti įdomiausius šalies pastatus, objektus bei vietoves. Daugiakalbis projektas, skirtas įvairaus amžiaus savarankiškiems keliautojams, taps ir aktualiu kvietimu mūsų šalį bei miestą pamilti svečiams iš užsienio.

Projekto „Lietuvos tarpukario (1918-1940 m.) architektūra“ programėlę galite nemokamai parsisiųsti iš „Google Play“ ar „App Store“ parduotuvių.

Projektas buvo finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Simona Derkintė

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė 

Paskutinis atnaujinimas: 2022-08-15 20:14:38
This site is registered on wpml.org as a development site.