Plungės šilumos tinklai jau turi nuolatinę vadovę

2021-11-23
Po įvykusio konkurso pareigas pradėjo eiti nuolatinė UAB „Plungės šilumos tinklai“ generalinė direktorė – trisdešimt ketverių metų Margarita Charitonova.
 
• PATYRUSI TEISININKč–
„Plungės šilumos tinklų“ veikla bei laukiantys iššūkiai direktorei yra puikiai pažįstami: nuo 2019 metų lapkričio mėnesio M. Charitonova ėjo bendrovės nepriklausomos valdybos narės pareigas, o nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio bendrovei vadovavo laikinai.
 
Iš Plungės rajono kilusi M. Charitonova Mykolo Romerio universitete baigė teisės ir valdymo studijas. Teisinio darbo patirtis – dvylika metų: po studijų baigimo, nuo 2009 metų, dirbo advokatų kontorose, įvairiose bendrovėse teisininke, užėmė direktoriaus pavaduotojo pareigas.
 
Lietuvoje ir pasaulyje augant šilumos kainoms ir dėl to didėjant gyventojų nepasitenkinimui, darbas „Plungės šilumos tinkluose“ neabejotinai kels įvairių iššūkių ir sunkumų. Problemų bendrovės direktorė teigia nebijanti – į nuolatines pareigas žiūrinti drąsiai ir su viltimi, kad pavyks modernizuoti bendrovės veiklą, padaryti ją rezultatyvesnę bei, sujungus dvi pagrindines miesto katilines, stabilizuoti šilumos kainą vartotojams.
 
ĮGYVENDINAMAS JUNGIAMOSIOS TRASOS PROJEKTAS
„Plungės šilumos tinklų“ direktorė informuoja, kad Plungės rajone šilumos kaina, lyginant su praėjusiais metais, už šių metų spalio mėnesį pabrango 9 proc. Situacija nėra džiuginanti, tačiau ir ne tokia, kaip Vilniuje, kur šilumos kaina auga iki 60 procentų, o dalyje kitų šalies rajonų – apie 30 procentų.
 
M. Charitonovos teigimu, šilumos kainos dydžiui esminę įtaką (daugiau nei 60 proc.) turi joje nustatyta kuro struktūra: „Plungės šilumos tinklų kuro struktūra 2020-2025 metų laikotarpiui buvo nustatyta pagal UAB „Plungės bioenergija“ 2019-ais metais turėtus biokuro pajėgumus, kurių buvo dvigubai daugiau, nei reikia visai Mačernio sistemai. Tačiau, bendrovei „Plungės bioenergija“ 2020-2021 metais iš esmės pertvarkius savo šilumos ūkį, Mačernio sistemoje liko vos 8 MW biokuro pajėgumų, o tai yra dvigubai mažiau, nei reikia šiai sistemai. Drastiškai sumažėjus biokuro pajėgumams ir jų nebeužtenkant, neišvengiamai tenka naudoti gamtines dujas. Atitinkamai, reikia keisti ir 2019 metais nustatytą kuro struktūrą, kuri nebeatitinka esamos faktinės situacijos. Šiuo metu Valstybinė energetikos reguliavimo taryba būtent tai ir daro – vertina UAB „Plungės bioenergija“ ir UAB „Plungės šilumos tinklai“ turimus šilumos gamybos įrenginius, pajėgumus ir tai, kiek kokio kuro reikia užtikrinti reikalingą šilumos kiekio pagaminimą“.
 
„Plungės šilumos tinklų“ generalinės direktorės nuomone, problema dėl šilumos kainų mažėjimo vartotojams buvo nespręsta daugybę metų, o atsakomybę dėl didesnės šilumos kainos gyventojams turi prisiimti tie, kurie ilgus metus delsė sujungti dvi pagrindines miesto katilines: „Plungės rajono gyventojams šilumos kaina būtų buvusi mažesnė, jeigu dar 2012 metais šilumos ūkio specialiajame plane numatytas jungiamosios trasos projektas, sujungsiantis Mačernio bei Lentpjūvės gatvės katilines, ir leisiantis išnaudoti Lentpjūvės katilinėje esančius biokuro pajėgumus, būtų buvęs padarytas anksčiau.“
 
• IEŠKOMA BENDRADARBIAVIMO GALIMYBIŲ
Pasak M. Charitonovos, nepaisant visų bendradarbiavimo ir teisinių nesklandumų, „Plungės šilumos tinklai“ stengiasi susitarti su „Plungės bioenergija“ dėl šilumos gamybos: „Dėl šilumos gamybos jau susitarta, tačiau „Plungės šilumos tinklai“ kol kas negali supirkti „Plungės bioenergijos“ gaminamos šilumos dėl nuo jos nepriklausančių aplinkybių. „Plungės bioenergija“ spalio mėnesį įvykusiame šilumos aukcione gruodžio mėnesiui, dalyvavo nesilaikydama šilumos aukciono reglamento, su 30 tūkstančių eurų didesne, negu maksimali galima, šilumos kaina. Kadangi aukciono rezultatai negaliojantys, laukiama Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos sprendimo, kaip būtų galima kuo skubiau išnaudoti „Plungės bioenergijos“ turimus pajėgumus.“
 
PALINKč–TA KANTRYBč–S DIRBANT TOKIOJE SRITYJE
Šalyje modernizuojamos ne tik privačios bendrovės, bet ir tos, prie kurių valdymo prisideda savivaldybės. Plungės rajono savivaldybei skatinant verslą, teikiant paramą privatiems verslo subjektams, galimai pritrūkta dėmesio bendrovės „Plungės šilumos tinklai“ veiklos modernizavimui. Tikimasi, kad galimas stagnacijos apraiškas pavyks pašalinti jaunos ir patyrusios teisininkės veiklumu, tam tikri pokyčiai jau pradėti ir sėkmingai vykdomi.
 
Nuo lapkričio 17 dienos nuolatine „Plungės šilumos tinklų“ generaline direktore tapusią M. Charitonovą aplankė Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, bendrovės valdybos pirmininkas Justinas Šimkus, susitikime dalyvavo ir bendrovės technikos direktorius Romas Luotė. Bendrovės vadovei palinkėta stiprybės ir kantrybės dirbant tokioje sudėtingoje, ir visuomenei jautrioje srityje, kaip šilumos tiekimas vartotojams.
 
Bet kokie pokyčiai viešųjų paslaugų teikime ir bet kokie rajone atliekami darbai, kai gyventojams apie juos pateikiama nepakankamai informacijos, dažnai virsta klaidingomis interpretacijomis. Atsižvelgiant į tai, paprašyta, kad bendrovė reguliariai teiktų visuomenei aktualią informaciją apie savo veiklą, šilumos kainą lemiančius kriterijus, bei kitą aktualią informaciją.
 
PLUNGč–S RAJONAS – TARP LYDERIŲ
Lietuvoje ir pasaulyje augant šildymo kainoms, siekiant išvengti papildomų išlaidų už būsto šildymą, šalyje sparčiai renovuojami daugiabučiai namai. Kaip jau buvo skelbta, Plungės rajono savivaldybė yra viena iš lyderiaujančių Lietuvoje – Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, pagal rezultatus lenkia net 49 Lietuvos savivaldybes iš 60.
Plungės miesto renovuotuose namuose skaičiuojamųjų šiluminės energijos sąnaudos sumažėjo 67 procentais.
 
 

Plungės r. savivaldybės administracijos inf. 
 
 
 
 
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X