Informuojame, kad nuo liepos 1 d. priimami prašymai paramai mokiniams gauti. Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims į sigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (183 Eur).
Atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neį galus, mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims į sigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai (244 Eur).
Patikrinus bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas ir surašius buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą, mokiniams galima skirti nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims į sigyti išimties atvejais (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neį galus, kai mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką), jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (305 Eur).
Reikėtų atkreipti dėmesį , kad, vertinant socialinei paramai mokiniams gauti vidutines bendrai gyvenančių asmenų pajamas, į pajamas neį skaitoma dalis pagal darbo sutartį arba darbo santykiams prilygintų teisinių santykių pagrindu gautų pajamų. Apskaičiuojant vidutines mėnesio pajamas, į bendrai gyvenančių asmenų pajamas neį skaitoma su darbo santykiais susijusių pajamų dalis:
• 20 procentų – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems vieną ar du vaikus (į vaikius);
• 25 procentai – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems tris ar daugiau vaikų (į vaikių);
• 30 procentų – asmenims, vieniems auginantiems vieną ar du vaikus (į vaikius);
• 35 procentai – asmenims, vieniems auginantiems tris ar daugiau vaikų (į vaikių).
Pareiškėjai dėl socialinės paramos mokiniams kreipiasi į savivaldybės, kurios teritorijoje deklaruoja gyvenamąją vietą, Socialinės paramos skyrių ar į savivaldybės administracijos seniūnijas, arba pateikia prašymą elektroniniu būdu (www.spis.lt), užpildydami prašymą-paraišką socialinei paramai mokiniams gauti ir prideda reikalingus dokumentus – pažymas apie pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesio) ir, priklausomai nuo aplinkybių, kitas pažymas, reikalingas socialinei paramai mokiniams gauti.
Jei kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams į statymą, pareiškėjas pateikia laisvos formos prašymą socialinei paramai mokiniams gauti.
Kad mokinys gautų nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims į sigyti nuo mokslo metų pradžios, galima kreiptis nuo tų metų liepos 1 dienos. Dėl paramos mokinio reikmenims į sigyti pareiškėjas gali kreiptis iki kalendorinių metų spalio 5 dienos. Mokinio reikmenims į sigyti skiriama 76 eurai vienam mokiniui per kalendorinius metus.
Socialinės paramos skyriaus informacija