Å itaip buvo pavadintas Plungėje organizuotas tarptautinis jaunimo mainų projektas, kurį 2011 m. rugpjūčio 14 – 21 dienomis vykdė Plungės atviras jaunimo centras. Čia turėjo galimybę susitikti 28 jauni žmonės iÅ¡ keturių Å¡alių – Turkijos, Čekijos, Lenkijos ir Lietuvos.
Kaip jau buvo galima numatyti perskaičius straipsnio pavadinimą, tarptautinių jaunimo mainų programa buvo skirta skatinti jaunimo toleranciją ir pozityvų požiūrį į kitatikius, padėti laužyti stereotipus, kovoti su iÅ¡ankstinėmis nuostatomis, rasizmu ir atskyrimu. PrieÅ¡ Å¡į projektą partnerės bendravo ir sutiko, kad tarpreliginis dialogas yra labai svarbus ir, jei skirtingas religijas iÅ¡pažįstančių Å¡alių grupės neims ieÅ¡koti bendros kalbos, nesistengs dialogo būdu iÅ¡spręsti kylančių problemų, sunku tikėtis, kad būtų galima kalbėti apie kažkokią bendrą ir ramią viso pasaulio ateitį.
Projekto programa buvo suskirstyta labai organizuotai, dalyviai neturėjo galimybės nuobodžiauti ar tuÅ¡čiai leisti laiką. Praktinių užsiėmimų, diskusijų, darbo grupių veiklos metu, savanoriaujant ir fotografuojant, jaunimas gilinosi į religijų esminius skirtumus bei panaÅ¡umus, ieÅ¡kojo religinės diskriminacijos ir neigiamos nuomonės kitų religijų atžvilgiu priežaÅ¡čių, skatino toleranciją kitatikiams. Kiekviena Å¡alis pristatė savo kultūras bei religijas, būdingus papročius bei ritualus, taip pat drauge žiūrėjo filmą Å¡ią tematika, kuris paskatino dar labiau gilintis į tarpreliginio dialogo temą. Taip pat dalyviai vaiÅ¡inosi nacionaliniais Å¡alių valgiais bei Å¡oko tradicinius Å¡okius.
Kadangi 2011 metai yra paskelbti savanorystės metais, tarptautinė jaunimo grupė neliko tam abejinga ir savanoriavo Pakutuvėnuose. Vienas iÅ¡ pagrindinių projekto tikslų buvo surengti parodą „Stop the moment of faith“, kuriai jaunimas ruoÅ¡ėsi visą savaitę: fotografijos darbo grupėse jie susipažino su fotografijos pagrindais, mokėsi, kaip reikia iÅ¡reikÅ¡ti idėją per fotografiją, analizavo padarytas nuotraukas. Projekto metu dalyviai aplankė įvairias Lietuvos religines vietas: Pakutuvėnus, Kryžių kalną, Kretingos vienuolyną, Orvydų sodybą, kur bandė sustabdyti tikėjimo akimirką. Jie apgalvojo, kas jiems yra tikėjimas, ir ieÅ¡kojo neįprastose vietose savo idėjų įgyvendinimo. Jų padarytose fotografijose atsiskleidė kievieno iÅ¡ jų savitas požiūris ir unikalumas.
Savaitė praleista jaunimo mainuose – tai ne tik naujos pažintys, nuotykiai ar gerai praleistas laikas. Čia taip pat dalyviai mokės ir bandė draugiÅ¡kai gyventi su skirtingų tautų, charakterio bruožų bei religijų atstovais, įgijo darbo grupėje patirties, sužinojo daug naujo apie kitas tautas, taip pat susipažino artimiau su fotografijos menu.
Tarptautinį mainų projektą „Visi laivai plaukia pas Dievą. Kuriame iÅ¡ jų esi tu?“ remia Europos Sąjungos programa „Veiklus jaunimas“.
Plungės atviro jaunimo centro inf.