Jau tampa gražia tradicija Plungės miesto šventę pradėti solidžiai – tarptautinėmis konferencijomis. Ankstesniais metais nagrinėtos ekonominės, tarptautinių ryšių temos, šiemet – švietimas. Konferenciją „SHIFT: ar švietimas drįsta keistis?“ organizavo Plungės rajono savivaldybė, pagrindinis organizatorius – Švietimo ir sporto skyrius. Patirtimi dalijosi ir plungiškiai, ir į šventę atvykę užsienio partnerių – Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Čekijos ir Ukrainos – atstovai.
Konferenciją moderavo mokymų fasilitatorė, pokyčių konsultantė ir „Žinių radijo“ laidos „Įjunkim šviesą“ autorė bei vedėja Monika Šerėnienė.
Kaip buvo nurodyta kvietime, ši konferencija – tai kvietimas į judesį. Ne reformos dėl reformos, o gilų, drąsų virsmą: nuo formalių struktūrų prie gyvo ryšio, nuo žinių perdavimo prie bendrakūros. Klausimas „ar švietimas drįsta keistis?“ nėra tik retorinis – jis kviečia permąstyti mūsų ugdymo vertybes, santykį su mokiniu ir mūsų visų atsakomybę kurti augančią, bendradarbiaujančią, tikrą švietimo sistemą.
Konferencijos dalyviams nuotaikingus kūrinius dovanojo jungtinis Platelių meno mokyklos ir Golub-Dobžyno muzikos mokyklos orkestras (vadovai Linas Senkus ir Robert Jozefowicz), visus susirinkusiuosius pasveikino ir dalyvių gausa (o jų buvo apie 200!) pasidžiaugė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, sveikinimo žodį tarė Seimo narys Tomas Domarkas, Nacionalinės švietimo agentūros direktoriaus pavaduotoja Nijolė Valikonė.
Pirmąjį pranešimą, kurio tema „Plungė, kuri nebijo veikti“, pristatė Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, pranešimą „Kelias kuriant galimybę kiekvienam vaikui“ parengė Liepijų mokyklos direktorė Erika Laurinaitienė, pranešimą „Plungės ikimokyklinių įstaigų sinergija: kelias į harmoningą vaiko ugdymąsi“ – lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui, sporto mokytoja Audronė Norvaišienė, temą „Mokykla, kuri kuria galimybes: patirtys ir istorijos“ gvildeno Plungės technologijų ir verslo mokyklos direktorius Audrius Misiūnas.
Vėliau – svečių iš užsienio pranešimai. Apie savo šalių švietimo sistemos iššūkius ir galimybes pasakojo Vokietijos Mendeno miesto meras, prof. Roland Shroeder, Lenkijos Golub-Dobžyno miesto muzikos mokyklos direktorius Rafal Gumiela, Latvijos Tukumo miesto Jaupils vidurinės mokyklos direktorė Anita Marčinkus, Čekijos Bruntalio savivaldybės tarybos nariai Jana Frankova ir Jan Franek, pabaigai – ukrainiečių pranešimas „Švietimo kryptis Konotopo bendruomenėje“. Prieš tai, Plungei ir plungiškiams dėkodamas už paramą, į susirinkusiuosius kreipėsi Konotopo miesto meras Artem Semenikhin.
Konferencijos dalyviai ne tik klausė pranešimų, bet patys modeliavo situacijas, uždavinėjo klausimus pranešėjams, buvo įtraukiami į įvairias užduotis.
Na, o žodį SHIFT konferencijos dalyviai šifravo taip:
S – Suprasti, ko iš tiesų reikia vaikams.
H – Herojai: ne iš Marvel visatos, o tie, kurie tyliai kasdien kuria pokytį – klasėje, kabinete, bendruomenėje. JŪS!
I – Inicijuoti, o ne tik laukti nurodymų.
F – Fiksuoti progresą – mažą ar didelį.
T – Tikėti – vaikais, kolegomis, savimi.
Renginio pabaigoje moderatorė Monika Šerėnienė paprašė atsistoti tuos, kas pasisėmė patirties ir žinių, kas pabendravo su žmogumi, su kuriuo norėtų tęsti bendravimą, kas išsineša idėjų, kurias pritaikys savo darbe. Atsistojo kone visi. Vadinasi, konferencijos tikslas pasiektas!
Plungės rajono savivaldybės informacija