Priimami prašymai dėl socialinės paramos mokiniams

2024-07-11

Informuojame, kad nuo 2024 m. liepos 1 d. galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams 2024–2025 mokslo metams.

Priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nemokami pietūs mokyklose, įskaitant ikimokyklinio ugdymo mokyklas, organizuojami be atskiro prašymo, nevertinant pajamų. Šiems mokiniams nemokami pietūs bus skiriami pagal mokinių sąrašą, kurį mokyklos administracija turės pateikti Socialinės paramos skyriui. Kita socialinė parama mokiniams (parama mokinio reikmenims įsigyti ir maitinimas mokyklų organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose) bus teikiama pateikus tėvų prašymą ir testuojant šeimos pajamas.

Socialinė parama mokiniams skiriama, kai jie mokosi pagal bendrojo lavinimo (pradinio, pagrindinio, vidurinio ar specialiojo ugdymo) ar priešmokyklinio ugdymo programas. Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą (pietūs, maitinimas mokyklų organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose) ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 1,5 valstybės remiamų pajamų dydį (264 Eur), atskirais atvejais – ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra asmuo su negalia – jeigu pajamos neviršija 2 valstybės remiamų pajamų dydį (352 Eur).

Savivaldybės tarybos nustatytais išimties atvejais (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra asmuo su negalia, kai mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką) patikrinus bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas ir surašius buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą Savivaldybė turi teisę skirti minėtą paramą ir su didesnėmis pajamomis – 440 Eur vienam šeimos nariui.

Prašymus-paraiškas socialinei paramai mokiniams gauti galima teikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt arba atvykus:

Plungės miesto gyventojams – atvykus į Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių, o seniūnijų gyventojams – į gyvenamosios vietos seniūniją.

Išankstinė registracija bei papildoma informacija teikiama  telefonais: +370 448 73121, +370 665 53651.

 

 

 

Socialinės paramos skyriaus informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.