Andrius Kulikauskas

2021-09-29

Jau seniai šalies žmonės, tardami šio žmogaus pavardę, pagarbiai prideda Maestro.

Andrius Kulikauskas gimė 1951 metų liepos 30-ąją Pakruojo rajono Linkuvos miestelyje. Dar mažas būdamas – 1954 metais –  su tėvais persikraustė į Plungę. Baigęs Plungės muzikos mokyklos akordeono klasę, tuomet šešiolikmetis vaikinas išvažiavo į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją, tačiau jos nebaigė. Grįžo į Plungę ir dirbo Kultūros namų estradiniame ansamblyje, vėliau jam vadovavo. Jo vadovaujamas ansamblis buvo populiarus: yra tapęs „Žemaitijos taurės“ prizininku, dalyvavęs „Vilniaus bokštų“ konkurse.

Nuo 1973 m. A. Kulikauskas buvo populiaraus estradinio ansamblio „Vilniaus aidai“ muzikantas ir vadovas. Vėliau su Vytautu Kernagiu įkūrė „Dainos teatrą“. Dirbdamas jame, baigė Vilniaus J. Tallat-Kelpšos aukštesniosios muzikos mokyklos Chorinio dirigavimo neakivaizdinį skyrių. Nuo 2001 m. A. Kulikauskas buvo Keistuolių teatro muzikos vadovas. Čia dirbo devynerius metus.

Vėliau – darbas Lietuvos televizijoje, dalyvavimas spektakliuose, koncertavimas su violončelininkų kvintetu „Quincelli“, aktoriumi S. Bareikiu, grupe „Aktorių trio“, teatro laboratorija „Atviras ratas“. Be to, rengė savo dainų autorinius koncertus.

A. Kulikauskas – iniciatyvus, kūrybingas, matantis savo tikslų ir darbų, kurie reikalingi šalies gyventojams, perspektyvą, žmogus. Jis sukūrė muziką daugeliui animacinių filmų, R. Širvinsko ir L. Armonaitės trumpametražiams vaidybiniams filmams, A. Marcinkevičiūtės trumpametražiam vaidybiniam filmui „Menestreliai maksi paltais“ (pagal J. Kunčiną), A. Jančoro filmui „Akligatvis“, parašė muziką Lietuvos televizijos ir Keistuolių teatro 5-ių serijų vaidybiniam filmui „Tamangai“, kelias dešimtis muzikos kūrinių ir aranžuočių Nacionalinio dramos, Keistuolių teatro, Vilniaus jaunimo, Klaipėdos dramos, Šiaulių dramos, Vilnius mažojo, Vilniaus ir Kauno lėlių teatrų spektakliams. Aranžavo A. Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ albumo „Povandeninės kronikos“  bei styginio kvarteto albumo „Broliai“  muziką, bendradarbiavo rengiant albumą „Neatrastas Vytautas Kernagis“.

2011 metais pritaikė fortepijonui ir parengė leidybai V. Kernagio natų knygą (110 kūrinių), 2012 m. parašė moksleivių dainų šventės kompozicijos „Baltas paukštis danguje“aranžuotę orkestrui.

A. Kulikauskas – ne tik muzikos kūrėjas, bet ir aktyvus muzikinių renginių organizatorius ir prodiuseris. Jo menininko talento reikėjo rengiant tarptautinį bardų festivalį „Tai – aš“, „Sostinės dienų – 2010“ baigiamąjį koncertą, 2011-2012 metais organizuojant koncertus po Lietuvą „V. Kernagis gyvai ekrane“, Kalnų parke – programą „Roko pionieriai“, minint festivalį „Lituanikai – 30“.

2015 m. A. Kulikauskas pristatė programą „2Maestro“,  kurioje atliko ne tik savo, bet ir šviesaus atminimo savo kolegos ir bičiulio V. Kernagio kūrybos dainas. Po Lietuvą koncertavo su aktoriais N. Narmontaite, D. Jankauskaite, V. Bagdonu, birbynininku  K. Mikiša bei kitais.

Maestro 2008 metais išleido autorinių dainų knygą „Pašėlęs vėjas“, skirtą vaikams, kompaktines plokšteles „Tu paklausyk“  (2002), „Vakaro melancholija“ (2006).

A. Kulikauskas  – tikras žemaitis: savo tvirtu charakteriu, užsibrėžtų tikslų ir sumanymų siekimu bei begaliniu atsidavimu savo darbui, meile šaliai ir Plungės krašto žmonėms, savo atsakomybe už tai, kas ir kaip vyksta žemaičių krašte.

Pasiekęs profesinių aukštumų, A. Kulikauskas išliko savo krašto patriotu. Jis – įvairių idėjų sumanytojas, sugebantis ne tik pats jas įgyvendinti, bet, kas ypač svarbu, jomis uždegti kolegas, bendražygius – jaunus ir senus – ir taip tapti kūrybingo veiklos realizavimo siela.  Už nuolatinių kūrybinių ryšių palaikymą su jaunystės miestu – Plunge – jo vardas įrašytas meniniame simbolyje  „Jie savo talentu ir kūryba garsina Plungės kraštą“  Plungės Senamiesčio aikštėje.

Maestro talkino rengiant ir pats dalyvavo „Plungė – Lietuvos kultūros sostinė 2009“ renginiuose ir yra dažnas kasmetinių miesto švenčių dalyvis. 2010-2012 metais Plateliuose rengė jaunimui mokomąsias asociacijos AGATA stovyklas, daug savo talentu ir žiniomis prisidėjo, plungiškiams dalyvaujant LNK projekte „Supermiestas“.

A. Kulikauskas aktyviai dalyvauja Plungiškių draugijos Vilniuje organizuojamose Plungiškių dienose, savo nuoširdžia kūryba puošė Lietuvių meilės deivės Mildos ir šeimos šventę.

2009 metais Maestro buvo apdovanotas V. Kernagio vardo gitara, kuri teikiama už autentišką profesionalumą, geriausią poezijos vertimą į muzikos kalbą bei kūrybinį indėlį į dainuojamąją poeziją.

2012 ir 2015 metais nominuotas Vyriausybinei Kultūros ir meno premijai.

Įvertindami A. Kulikausko asmeninę veiklą, nuopelnus Lietuvos muzikos bendruomenei bei plačiajai visuomenei ir Plungės krašto žmonėms, Plungės „Lions“ klubo nariai bei Plungės rajono savivaldybės tarybos TS-LKD frakcijos nariai  2016 metais siūlė Maestro suteikti Plungės garbės piliečio vardą.

This site is registered on wpml.org as a development site.