Žaliųjų atliekų tvarkymas rudenį

2017-10-05

  Žaliosios atliekos – tai sodų, parkų ir želdynų tvarkymo biologiškai skaidžios atliekos (šakos, lapai, žolė, daržo atliekos), miškininkystės atliekos. Žaliųjų atliekų surinkimo ir tvarkymo reikalavimai yra nustatyti Plungės rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių X skyriuje. Atliekų tvarkymo taisyklės paskelbtos tinklalapio www.plunge.lt skyrelyje „Veiklos sritys“ – Aplinkosauga.

  Žaliosios atliekos kompostuojamos individualiuose kompostavimo į renginiuose (dėžėse, tinka ir indai su dangčiu) ar specialiuose konteineriuose. Nukritusius medžių lapus galima kompostuoti, sugrėbti po gyvatvorėmis, panaudoti kaip mulčą gėlynams, augalų apsaugai nuo šalčių. Gyventojai gali tvarkyti žaliąsias atliekas vadovaudamiesi „geros kaimynystės“ principu, pavyzdžiui, gali atiduoti šias atliekas kitiems fiziniams asmenims, turintiems atitinkamus biologinių atliekų apdorojimo į renginius (pvz., kompostavimo konteinerius (dėžes).

  Medžių, gyvatvorių šakas, medieną galima panaudoti kaip biokurą arba perduoti biokuro gamintojams.

  Žaliąsias atliekas galima pristatyti į Žaliųjų atliekų priėmimo aikštelę, esančią Jėrubaičių sąvartyno teritorijoje (Plungės r., Jėrubaičių k., nuo Plungės miesto centro – 7 km). Darbo laikas: I-VI 7.30-19.00 val., VII 8.00-16.00 val. Tel. 8 630 01 276. Plungės rajono savivaldybės gyventojai (fiziniai asmenys) atskirtas biologiškai skaidžias atliekas į Žaliųjų atliekų aikštelę gali pristatyti nemokamai.

  Planuojama, kad nuo 2018 m. pavasario žaliųjų atliekų perteklius iš Plungės miesto ir priemiestinių gyvenviečių individualių valdų bus išvežamas centralizuotai. UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“, į gyvendindama ES lėšomis finansuojamą projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Telšių regione“, numato iki 2018 m. pavasario minėtas individualias valdas aprūpinti 240 l talpos biologinių atliekų konteineriais.

  Primename, jog susikaupusių lapų, šakų, žolės, žemių ir kitų žaliųjų atliekų negalima mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius ar sukrauti ir palikti šalia jų. Visi atliekų turėtojai – individualių namų valdų, daugiabučių namų, sodų ir garažų valdų savininkai, į monės, į staigos, organizacijos ir būstą administruojančios į monės privalo vadovautis Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo į statymo ir Plungės rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių nuostatomis. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 367 straispnio 1 dalį , Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia į spėjimą arba baudą nuo 30 iki 140 eurų.

  Kviečiame rudenines talkas, teritorijų tvarkymą, medžių ir gyvatvorių lapų grėbimą organizuoti tik tinkamai susiplanavus žaliųjų atliekų sutvarkymą.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.