XI tarptautinio vaikų ir jaunimo teatrų festivalio-kūrybinės laboratorijos MAŽOJI MELPOMENĖ spektaklių programa

2018-04-25

 

 

 

Gegužės 10 d.

 

11.00 val. – oficialus teatrų festivalio – kūrybinės laboratorijos „Mažoji Melpomenė“ atidarymas. Festivalio dalyvių „Žvaigždžių alėja“.

12.00 val. – Talino (Estija) teatro studijos „Skraidanti karvė“ spektaklis „Žaltys burtininkas“. Spektaklis sukurtas pagal įvairių kartų estų autorių noveles ir pasakas. Spektaklio metu patys aktoriai nori papasakoti, ką jiems reiškia jų gimtinė – Estija. Kokius giliausius jausmus jiems sukelia jų tėvynė ir kas iš estų folkloro juos sieja su dabartimi.

14.00 val. –  teatro „Scuola teatro la basa“ (Italija) spektaklis „Mare Nostrum“. Jaudinanti migrantų iš Afrikos kelionė į Europą, be žodžių perteikiama 6 aktorių, tik nuotraukos, scenos, šokiai ir dainos.

15.30 val. – Ignalinos gimnazijos teatro IKI spektaklis ,,Jos čia nėra … ar … ilgai ir laimingai“Tai lyrinė komedija, kuria bandoma atsakyti į klausimą, ar  JI dar yra… Ar  JAI dar liko vietos  mūsų  sumaterialėjusioje, vartotojiškoje ir jausminiai bankrutuojančioje visuomenėje… Atsakymų ieškoma drauge su skulptūrų  parke susitinkančiomis  penkiomis skirtingų žmonių poromis… Mes labai norime tikėti, kad JI yra, bet… Kas  ta JI?

17.00 val. – Plungės kultūros centro teatro „Saula“  jaunimo grupės spektaklis „Meilė, velnias ir džiazas“. Spektaklis skirtas jaunimui ir suaugusiesiems, kuriuo teatro „Saula“ jaunimas ir režisieriai kviečia pasikalbėti apie gerumą, apie išsigimimą ir nužmogėjimo priežastis, apie nesusikalbėjimą ir nesupratimą, apie amžiną gėrio ir blogio kovą šiuolaikinėje visuomenėje, apie vienišumą, neviltį, žiaurumą ir meilę.

   

Gegužės 11 d.

 

12.10 val. – Ostrovos (Čekija)  teatro HOP HOP spektaklis  „Nesijaudink dėl manęs“. Spektaklyje pasakojama apie vieną berniuką (spektaklis sukurtas pagal realią gyvenimo istoriją), kuris  gyvena Lenkijoje, okupuotoje vokiečių šeimoje; kaip berniukas atsiduria  miškuose ir turi pasirūpinti pats savimi.

14.00 val. – Kretingos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro ,,Atžalynas“ spektaklis ,,Pabėgimas į Akropolį“. Veiksmas vyksta mažame Lietuvos miestelyje, kur pagrindinių veikėjų, paauglių Živilės ir Dariaus, gyvenimas atrodo kartais juokingas, o kartais – skaudžiai absurdiškas. Jaunuoliai bando nuo jo bėgti į svajonių miestą Akropolį, kuris Živilei atrodo kaip didysis išsigelbėjimas. Akropolyje viskas labai gražu – gražūs žmonės, gražūs vaizdai ir svarbiausia, – ten visko yra. Tačiau galiausiai paaiškėja, kad Akropolis – visai ne svajonių miestas, o paprasčiausias prekybos centras.

16.00 val. – Šiaulių moksleivių namų vaikų ir jaunimo teatro studijos ,,Kompanija šauni“ spektaklis „Dzeno istorijos“. Nereikšmingos gyvenimo detalės slepia didžiulę prasmę; žemiški dalykai yra ne mažiau svarbūs nei dvasiniai; nėra jokio skirtumo tarp mažo ir didelio – atomas ir visata yra lygiaverčiai.

18.00 val. – Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ spektaklis „Šokantys berniukai“. Tai gyvenimo pažinimo drama. Pasakojamoje  istorijoje susipina nusikaltusių paauglių likimai, žvėriškas noras lyderiauti, kovoti už save, išlikti. Spektaklyje, kaip ir gyvenime, pačiose kritiškiausiose situacijose jaunus žmones gelbsti nuoširdi draugystė ir meilė.

   

Gegužės 12 d.

 

12.00 val. – Baku (Azarbaidžanas) teatro „Giūnai“ spektaklis „Mokslininkas botanikas Mūse Žordan ir dervišas garsus burtininkas Mastališax“Spektaklio  komedijos  veiksmo vieta – Karabachas, 1842 m.  Turtingo pirklio šeima ruošiasi dukters vestuvėms. Tuo laiku į Karabachą atvyksta mokslininkas botanikas iš Prancūzijos ir pasiūlo jaunikiui vykti į Paryžių įgyti išsilavinimą. Pirklys duoda tam sutikimą, tačiau šeimos moterys su jaunikio išvykimu nesutinka ir pasikviečia burtininką, kuris už 100 auksinių pažada susprogdinti Paryžių. Tačiau tuo metu pirklys gauna telegramą, kad Paryžiuje prasidėjo revoliucija ir į jį vykti negalima. Taip ir vyriškoji, ir moteriškoji šeimos pusės lieka patenkintos.

14.00 val. – Plungės   kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ vaikų grupės spektaklis, „Pasaka apie drąsuolį berną“. Spektaklis sukurtas lietuvių pasakų ir Plungės krašto padavimų motyvais. Sodria žemaičių tarme teatro ,,Saula“ vaikų grupė žiūrovams primena ne tik gražias mūsų krašto tradicijas, bet ir papasakoja linksmą, nuotaikingą, kupiną netikėtumų istoriją.

14.40 val. –festivalio dalyvių pasilinksminimai miesto aikštėje. Įvairių šalių teatriniai žaidimai, teatrinis flešmobas.

16.30 val. – Potsdamo (Vokietija) teatro „Tabularasa“ spektaklis „Erdvė tarp mūsų“. Spektaklis pasakoja apie vidinius jaunuolių pasaulius.  Kaip parodyti savo jausmus ir emocijas? Kas supranta mane ir yra artimas man? Kaip pastatyti tiltą per erdvę tarp mūsų? Grupė šiuos klausimus svarsto ir perteikia per meditaciją į judesio teatrą ir poeziją.

18.00 val. – oficialus festivalio – kūrybinės laboratorijos uždarymas

   

Bilietų kainos: 1 spektaklio kaina 1 Eur; visos dienos spektaklių kaina 3 Eur; viso festivalio spektaklių bilietų kaina 5 Eur. Į spektaklius ,,Meilė, velnias ir džiazas“ ir pasaka ,,Apie drąsuolį berną“ bilietus reikia įsigyti atskirai, bilieto kaina 2 Eur

Bilietų kasa dirba darbo dienomis nuo 15-18 val., kasos darbo metu bilietus galima užsisakyti tel.  (8 448) 55 546.


KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.