Vykdomos projekto SUŽINOK, KAD GALI veiklos

2016-12-27


       Gruodžio 22 d. VšĮ Plungės atvirame jaunimo centre vyko Advento vakaras prie Kūčių stalo. Buvo gardžių šventinių vaišių, stalą puošė ne tik vaisiai, skanūs kūčiukai ar meduoliai, bet ir tikra naminė cibulynė, kurią gamino VšĮ Plungės atviro jaunimo centro savanorė Sandra. Tvyrojo jauki atmosfera, buvo smagu matyti jaunuolių besišypsančius veidus bei girdėti jaunatvišką juoką. Taip pat vyko įvairūs žaidimai ir užsiėmimai, kuriuose noriai dalyvavo jaunimas.

       Didinant projekto „Atrask save“ žinomumą, VšĮ Plungės atvirame jaunimo centre vietos JGI koordinatorė susirinkusiesiems papasakojo, kas yra Jaunimo garantijų iniciatyva, paaiškino, koks yra projekto ,,Atrask save” tikslas. Pristatė savo funkcijas ir projekto teikiamas paslaugas pagal dalyvių amžiaus grupių poreikius. Vis dažniau VšĮ Plungės atvirą jaunimo centrą aplanko nauji lankytojai, todėl tokie informaciniai pranešimai projekto žinomumui didinti bus organizuojami dažniau.   

       Projektas skirtas jaunimui (15 – 29 m.), kuris nedirba, nesimoko, neatlieka praktikos ir nedalyvauja mokymuose. Įgyvendinant projektą „Atrask save“, yra siekiama suteikti jaunuoliams aktyvumo skatinimo priemonių, atsižvelgiant į tai, kokį pasiūlymą jaunas žmogus pageidauja gauti: dirbti, mokytis ar atlikti praktiką. Šios paslaugos yra suteikiamos pagal individualius kiekvieno jauno žmogaus poreikius, taikant įvairias darbo su jaunimu formas bei neformaliojo ugdymo metodus, didžiausią dėmesį skiriant individualiam darbui. Su kiekvienu jaunuoliu yra dirbama pagal individualų planą, sudarytą atsižvelgus į jo poreikius, ypatingą dėmesį kreipiant į jaunuolio motyvaciją dirbti ar mokytis.

       Vietos JGI koordinatorius, bendradarbiaudamas su patyrusiais jaunimo darbuotojais bei darbo su jaunimu specialistais, t. y. savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriais, ieško neaktyvių jaunų žmonių ir teikia jaunuoliams pagalbą, pažįstant save, socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo, motyvavimo, informavimo ir konsultavimo apie jauno žmogaus galimybes, įtraukimo į visuomenei naudingą veiklą, tarpininkavimo su švietimo įstaigomis ar TDB (teritorinė darbo birža), savanoriškos veiklos atlikimo organizavimo paslaugas.

       Nors ir nepasiekėme metų rodiklio, galime pasidžiaugti savo rezultatais. Per dešimt mėnesių į projekto veiklas įtraukti 34 dalyviai! Net 13 dalyvių nusiųsta savanoriauti. Įstaigos, kuriose savanoriai vykdė savanorišką veiklą, tai: Plungės rajono viešoji biblioteka ir jos filialai (Plateliai, Šateikiai), VšĮ Rietavo žirgynas, Plungės socialinių paslaugų centras, Plungės kultūros centras, VšĮ Plungės atviras jaunimo centras, Šateikių kultūros centras bei Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras. Įtaigą ar organizaciją, kurioje savanoris nori savanoriauti, renkasi pats, o pasirinkti tikrai yra iš ko. 11 dalyvių pradėjo mokytis, o 3 įsidarbino.

       Jeigu tau nuo 15 iki 29 metų, niekur nedirbi, nesimokai ir nesi registruotas darbo biržoje, tai jaunimo garantijos – tavo galimybė per 4 mėnesius gauti gerą darbo, mokymosi, praktikos ar stažuotės pasiūlymą. Projektas „Atrask save“ skirtas tau, jeigu nori rasti mėgstamą veiklos sritį, geriau pažinti save, labiau pasitikėti savo jėgomis, įgyti trūkstamų gebėjimų, išsikelti tikslus ir jų siekti, dalyvauti įdomiuose užsiėmimuose. Ir jeigu nesi apdraustas (-a) privalomuoju sveikatos draudimu, kol dalyvausi projekte, už tave sumokėsime draudimo įmokas.

       Jeigu Jūsų artimųjų, draugų, pažįstamų ar aplinkinių būryje yra jaunų žmonių nuo 15-29 m. amžiaus, kurie nesimoko, nedirba, nėra registruoti teritorinėje darbo biržoje ir jiems galbūt reikia paskatinimo ar motyvacijos, maloniai kviečiu kreiptis į mane, vietos JGI koordinatorę Renatą. Tel. +370 631 46 081 arba el. p.plunge.jgi@gmail.com. SUŽINOK,KAD GALI!!!

AJC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.