Vykdant projektą „Atrask save“ , įtraukti devyniasdešimt keturi nieko neveikiantys jaunuoliai

2017-09-19

 


Visoje šalyje, taip pat ir Plungėje, jau dvejus metus vykdomas jaunimo garantijų iniciatyvos projektas „Atrask save“, skirtas 15-29 metų jaunuoliams, kurie nei dirba, nei mokosi, nei yra registruoti darbo biržoje. Tokiems „nuobodžiaujantiems“ asmenims šiuo projektu ir siekiama pagelbėti. Tikslas – padėti jaunuoliams grįžti į švietimo sistemą, darbo rinką ar išbandyti savanorišką veiklą.

Plungės rajono savivaldybės teritorijoje minėtą projektą vykdo VšĮ Plungės atviras jaunimo centras ir jo koordinatorė Renata Kryževičiūtė. Minėtu projektu siekiama pagelbėti 15-29 metų jauniems žmonėms. Naujausiais duomenimis, projekte „Atrask save“ jau dalyvavo 94 jauni asmenys. Pastebėta, kad didžioji dalis jaunuolių grįžo į švietimo sistemą, įgijo pirmą arba papildomą kvalifikaciją. Taip pat nemažai jaunuolių įsidarbino subsidijuojant, kai už kiekvieną įdarbintą asmenį  numatytą laikotarpį darbdaviui mokama subsidija, kiti asmenys teikė prašymus savarankiško užimtumo rėmimui gauti ir pradėjo vykdyti savarankišką veiklą. Savarankiško užimtumo rėmimo subsidijos maksimalus dydis – 15 200 eurų.  Dalis jaunuolių rinkosi savanorystę – kaip būdą tobulėti, įgyti naujų žinių bei profesinės patirties. Būtina paminėti, kad savanorystė apmokama, ir atlikus savanorišką veiklą ilgiau nei 3 mėnesius gaunami 0,25 balo stojant į aukštąsias mokyklas nuo 2018 metų. Savanorystė vykdoma visoje Lietuvoje.

Patenkantys į minėto amžiaus grupę jaunuoliai raginami nedelsti ir prisijungti prie projekto „Atrask save“. Norintys sužinoti daugiau kreipkitės į koordinatorę Renatą telefonu 8 631 46 801 arba el. paštu plunge.jgi@gmail.com.

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, vykdomas nuo 2015 metų spalio ir tęsis iki 2018 metų rugsėjo.

 

VšĮ Plungės atviras jaunimo centras
vietos JGI koordinatorė
Renata Kryževičiūtė
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.