Vaikų velykėlės – šventė mažiems ir dideliems

2014-05-05


       Balandžio 25 dieną Karklėnų kaimo biblioteka  dalyvavo jau tradicija tapusiame Naisių vasaros organizuojamame konkurse „Vaikų velykėlės“. Tai konkursas, puoselėjantis lietuviškas tradicijas, skatinantis šeimų bendrumą. Ši šventė ne tik vaikams, bet kartu ir visai šeimai. Į biblioteką sugužėjo  gausus būrys  vaikų, su jais atėjo močiutės ir mamos. Renginio metu buvo puošiamas Didžiojo margučio muliažas, kurio aukštis – du metrai, o plotis – vienas metras. Vaikai kartu su suaugusiaisiais  kiaušinį dekoravo iškirptomis aplikacijomis, įterpdami tradicinius lietuviškus marginimo raštus. Kai kiaušinio  muliažas buvo papuoštas ir net puikavosi nuostabiu pavasariniu galvos apdangalu, šventė dar nesibaigė.

       Vaikai margino kiaušinius, kuriuos jiems dovanojo Velykų zuikutis, taip gražiai, kaip tik jie moka. Buvo išrinkti patys gražiausi margučiai, kurių autorius bibliotekos darbuotoja apdovanojo knygutėmis, paskatindama vaikučius  skaityti. Juk  knygelės slepia tiek daug nuostabių istorijų  ir jos visos nori būti perskaitytos.

       Margučių ridenimo varžybos vyko lauke. Varžybos yra varžybos – jose laimi ne visi, tačiau vaikų veiduose nuoskaudų nebuvo. Nė vienas iš šventės neišėjo tuščiomis – konkurso „Vaikų velykėlės“ pagrindinis organizatorius kiekvienam dalyvavusiam  vaikui padovanojo Naisių vasaros teatro muzikinio spektaklio vaikams, tėveliams ir jų draugams „Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“ DVD diską. Renginio pabaigoje Justina Petreikienė maloniai nustebino visus susirinkusiuosius, padovanodama savo kūrybos eilių.

Karklėnų kaimo bibliotekos – filialo inf.

 

Tradicinė vaikų Velykėlių šventė Žemaičių Kalvarijoje vyko balandžio 27 dieną.  

Žemaičių Kalvarijos kultūros centro inf.

Fotonuotraukos Rositos Urnikytės ir Kristinos Šmatavičiutės


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.