Tukumo miesto šventėje dalyvavo ir plungiškių delegacija

2015-07-29


       Liepos 24-26 dienomis Plungės rajono savivaldybės delegacija – mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Jurgita Saldukienė ir Žemaitijos televizijos direktorius Algirdas Šimkevičius – lankėsi Tukumo mieste, Latvijoje, kur vyko miesto partnerio Tukumo šventė.

       Nors nedidelis, gėlynų juosiamas Tukumo miestelis yra Kuržemės pašonėje, tukumiečiai visuomet save laiko kuržemiečiais, nes jiems būdingas tiek pastarųjų išdidumas, tiek užsispyrimas. Tukumo miestelio ramybė darniai sugyvena su dinamišku šiuolaikinio gyvenimo ritmu. Čia gerai jaučiasi visi – ir vykstantys į muziejų, ir mėgstantys garsius bei linksmus renginius. Senamiestis su lauko riedulių grindiniu ir senais namais kviečia romantiškam pasivaikščiojimui draugų būryje arba porelėmis. Pasisemti kūrybinio įkvėpimo į Tukumą atvyksta įvairių kartų menininkai.

      Miesto centras ir fontanas yra geriausia susitikimų vieta tiek senam, tiek jaunam. Gardūs valgiai, kavinėse ir užeigose tvyranti jauki atmosfera, svetingi ir dėmesingi žmonės. Vasarą, kaip niekur kitur, čia tvyro salsvas rožių aromatas. Ne veltui latviai sako: „Gražumo – į Tukumą!”.

      Pasigrožėti šiuo nepaprastai gražiu miestu ir kartu dalyvauti Tukumo miestelio šventėje  „Ant Tukums po smukuma” buvo pakviestos delegacijos iš įvairių šalių: Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, Švedijos ir Lietuvos. Renginys buvo ypatingas tuo, kad čia buvo švenčiamas Tukumo miesto festivalio 20-metis. Pirma Tukumo miesto šventė įvyko 1995 metais tuo metu, kai pirmininkas Ericas Garso atidarė rekonstruotą Laisvės aikštę. Tais metais vykusi Tukumo miesto šventė minėjo savo 550 metų jubiliejų. Šiais metais festivalis buvo surengtas tuo tikslu, kad paskatintų žmones suprasti, kad jie yra Tukumo miesto dalis.

       Pirmą susitikimo vakarą svečius medžiotojų viloje  priėmė Tukumo rajono savivaldybės meras Erikas Lukmanas. Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius nuoširdžiai dėkojo už pakvietimą bei pažadėjo ir toliau palaikyti glaudų bendradarbiavimą. Visos šalių delegacijos apsikeitė dovanomis, o taip pat ir Plungės rajono savivaldybė. Įteikdamas dovaną Erikui Lukmanui, Mindaugas Jurčius sakė, kad ant dovanų maišelio pavaizduotas dvaras yra naujai atrestauruotas. Pasinaudodamas proga, jis visų šalių atstovus pakvietė į Plungę aplankyti M. Oginskio dvaro sodybą. Mindaugas Jurčius dar pajuokavo, kad maišelio viduje yra ne tik žemėlapiai, bet ir kitos dovanos, kurias galima paskanauti. Po gražių sveikinimų kalbų ir dovanų visi svečiai galėjo apžiūrėti medžiotojų vilą.

       Kitą dieną visos šalių delegacijos buvo pakviestos į Piure šokolado gamyklą, kurioje buvo supažindinama su visu šokolado gaminimo procesu. Įdomiausia tai, kad visi norintieji galėjo išbandyti šokolado formavimo subtilybių. Taip pat buvo surengta ekskursija po gražųjį rožių parką, kuriame buvo galima pasigrožėti įvairių rūšių rožėmis ir pasimėgauti nepakartojamu kvapu. Čia plungiškiams teko ypatinga garbė – pasodinti rožę paminklo viduje, kuris skirtas garsiam Latvijos menininkui atminti.

       Vakare festivalis  prasidėjo šventine savivaldybių, užsienio delegacijų, įmonių ir moksleivių eisena link Durpės pilies. Vykusioje šventėje Tukumo miesto meras Erikas Lukmanas apdovanojo rajono garbės pilietį. Tądien susirinkusieji galėjo ne tik grožėtis išskirtiniu Tukumo miestelio grožiu, bet ir pasiklausyti Latvijos muzikinio projekto nugalėtojos Aijos Andrejevos koncerto  „Žigsniai”. Tukumo miestelio šventę papuošė įspūdingi fejerverkai. Po šventinių fejerverkų delegacijų atstovai buvo pakviesti pavakarieniauti į Durpės pilį.

       Tukumo rajono savivaldybės meras Erikas Lukmanas dėkojo visiems už atvykimą ir paragino atvykti kitais metais.

 

Savivaldybės informacija

 

Akimirkos iš Tukumo miesto šventės Žemaitijos TV videomedžiagoje  https://www.youtube.com/watch?v=rgogO8n6978&feature=youtu.be

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.