Tradicinis Kauno klinikų medikų „desantas“

2023-05-27
2023-05-24 Plungėje sulaukta tradiciniu tapusio Kauno klinikų medikų „desanto“

Trečiadienį Plungėje sulaukta tradiciniu tapusio Kauno klinikų medikų „desanto“: gausaus būrio žymių profesorių, kurie pirmiausiai aplankė Plungės ligoninę, jos medikus ir pacientus, o po pietų kunigaikščių Oginskių rūmuose susitiko su Plungės moksleiviais, kurių ateities svajonėse – medicina.

Sveikindamas į Plungę atvykusių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno klinikų medikus, Plungės ligoninės direktorius Remigijus Mažeika džiaugėsi: „Smagu, kad tradicijos tęsiasi ir kad gražiausias medicinos žiedas vėl čia, Plungėje. Sunku patikėti, kad Plungė yra išauginusi tiek medicinos elito ir kad šiandien iš jų gauname tiek dėmesio. Mūsų pacientams tai puiki galimybė niekur nevykstant gauti geriausių medikų konsultacijas, o jaunimui –  susitikti su profesoriais, kurie pristatys universitetą.“

Direktoriui pritarė ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis: „Šiandien didelė šventė Plungės medikams, pacientams ir jaunimui, nes visi jie turi unikalią, tik kartą per metus pasitaikančią galimybę susitikti su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno klinikų medikais – profesionalais, kurie, galima sakyti,  diktuoja madas medicinoje. Medikai turi progą pakalbėti apie profesines aktualijas, pagilinti savo žinias. Pacientai – pasikonsultuoti su geriausiais iš geriausių. O jaunimas – išgirsti apie Lietuvos sveikatos mokslo universitetą ir susipažinti su pačiais medikais, šios srities profesionalais.

Noriu padėkoti Plungės garbės piliečiams profesoriams Rimantui Benečiui ir Remigijui Žaliūnui,  Kauno klinikų generaliniam direktoriui Renaldui Jurkevičiui, profesoriui Andriui Macui už nuolatinę bendrystę. Ačiū ir Plungiškių draugijai, kad tokį renginį Plungėje turime.“

Svečius pasveikino ir Plungiškių draugijos prezidentas Liudas Skierus, sakydamas, kad šie kasmetiniai Kauno medikų vizitai į Plungę – didžiulė nauda ir vietos medikams, ir pacientams, kurie pakliūva į geras rankas, ir Plungės jaunuoliams, kurie norėtų studijuoti mediciną. „Tai pažintis. Ir su profesija, ir su geriausiais tos profesijos atstovais. Jie pamatys, kad rektorius neatsirado iš kažkur, jį išugdė ši aplinka, Plungė. Jaunimui turime įteigti, kad mokslas labai svarbus“, – kalbėjo prezidentas.

Už gražią bendrystę plungiškiams dėkojo Plungės garbės piliečiai: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius, gydytojas kardiochirurgas profesorius Rimantas Benetis ir to paties universiteto rektorius emeritas profesorius Remigijus Žaliūnas, pažadėję čia, Plungėje, padaryti tai, ką moka geriausiai: pasirūpinti plungiškiais pacientais ir pristatyti universitetą, kuris pagal reitingus – antras Lietuvoje.

Be profesorių R. Benečio ir R. Žaliūno, Plungėje lankėsi kardiologai prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, prof. dr. Olivija Gustienė, prof. dr. Vytautas Zabiela, gyd. otorinolaringologas  doc. dr. Evaldas Padervinskis, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja dr. Loreta Pilipaitytė,  gyd. anesteziologas reanimatologas prof. dr. Andrius Macas.

Kunigaikščių Oginskių rūmuose Kauno medikai pristatė Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Apie šią mokymo įstaigą jaunimui pasakojo ne tik svečiai, bet ir į Plungę dirbti grįžęs šio universiteto absolventas gydytojas otorinolaringologas Giedrius Ramanauskas. Po pasisakymų jaunuoliai turėjo progą grupelėmis ar asmeniškai pabendrauti su garsiais profesoriais, užduoti jiems rūpimus klausimus.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.