Teatrų festivalyje Čekijoje Plungės teatras „Saula“ sutiktas ypatingai šiltai

2019-05-07


 

 

Balandžio 30 – gegužės 5 dienomis Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“, vadovaujamo Sigitos ir Romo Matulių, jaunimo grupė dalyvavo 12-ajame tarptautiniame teatrų festivalyje „Saukani 2019“ Ostrove (Čekija).  Festivalis pasaulinei teatro bendruomenei gerai žinomas ir garsėjantis ypač aukšto meninio lygio spektakliais. Todėl teatras „Saula“ džiaugiasi sėkmingai perėjęs festivalio meno tarybos atrankas ir galėjęs tarptautinei publikai pristatyti Lietuvos ir Plungės  kultūrą bei  teatro mokyklą.

Festivalio metu Čekijos žiūrovams bei dalyviams iš Izraelio, Vokietijos, Gruzijos, Slovakijos, Slovėnijos teatras „Saula“ parodė savo spektaklį, sukurtą  pagal J. Grušo dramą „Meilė, džiazas ir velnias“. Spektaklis sutiktas labai šiltai, žiūrovai ilgai plojo stovėdami ir po spektaklio negailėjo padėkų mūsų teatrui. Festivalio ekspertė iš Olandijos daktarė Joke Elbers sakė, kad teatras „Saula“ tai labai stipri grupė, labai gerai žinoma pasauliniame vaikų ir jaunimo teatrų kontekste, kad spektaklis buvo jaudinantis, paveikus, stipri režisūra, įdomus sprendimas, aktoriai puikiai parengti ir  kad tokiu spektakliu gali didžiuotis bet koks pasaulinis projektas.

Festivalio metu teatras „Saula“ turėjo galimybę mokytis iš geriausių Čekijos teatro meistrų, dalyvaudamas teatro užsiėmimuose, surengė Lietuvos ir Plungės pristatymo mugę, dalyvavo eisenoje, mokė visus lietuviškų žaidimų ir šokių, dalyvavo diskusijose, kūrybos vakaruose, laisvu laiku apžiūrėjo unikalų Ostrovo senamiestį, Karlovy Vary kurortą, vieną gražiausių Europos sostinių – Prahą.

KC inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.