Tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona“ prasideda penktadienį

2018-06-14


 

Birželio 15 d. 17 val. Plungės kultūros centras plungiškius ir miesto svečius kviečia apsilankyti Senamiesčio aikštėje, kur folkloro festivalio svečiai iš Turkijos, Vengrijos ir Ukrainos savo ugningais pasirodymais skelbs folkloro festivalio „Saulelė raudona“ pradžią. Renginyje tai pat dalyvaus festivalio šeimininkai – Plungės kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“ (vad. Dalia Stasikėlienė).

Folkloro šokių ansamblis „Bajnóca“ iš Vengrijos. Ansamblis gyvuoja nuo 2009 m. Ansamblyje dalyvauja 110 žmonių, kurie šoka keturiose grupėse. Šokėjų amžius 3-60 metų. Ansamblis šoka šokius, užrašytus vengriškai kalbančioje Karpatų kalnų teritorijoje. Kartu su šokėjais dirba „Szeredás“ liaudies muzikos grupė. Kolektyvas dalyvavo tarptautiniuose folkloro festivaliuose Lenkijoje, Čekijoje, Italijoje, Rumunijoje, o šiais metais svečiuosis ir Lietuvoje, Plungėje. Kolektyvo vad. Turzó Renáta.

Turkijos radio – televizijos  korporacijos folkloro šokių grupė, vad. Melih Senol. Kolektyvas įkurtas 1986 m. Jo  užduotis yra priartinti turkų liaudies šokius iki šiuolaikinio meno kūrinių lygio, apsaugant šokių, kostiumų ir muzikos esmę bei derinant su šiuolaikinės choreografijos elementais. Nuo pat savo įkūrimo vaikų liaudies šokių grupė  atstovavo Turkijai ir jos kultūrai 30-yje šalių, 4-iuose žemynuose,  buvo  pripažinta ir puikiai įvertinta įvairiuose renginiuose.

Folkloro ansamblis „Materinka“ iš Ukrainos, vad. Maria Koval – Mazuta. Kolektyvas susibūrė Užkarpatės regione 2007 m. Draugiškame meno kolektyve dainuoja ir šoka vaikų darželio auklėtojos, kultūros centro darbuotojai, miesto tarybos atstovai ir aktyvistai. „Materinka“  yra šeimyninis ansamblis. Tėvai džiaugiasi galėdami dalyvauti ansamblyje kartu su vaikais. Ansamblis dažnai koncertuoja savo regione ir turėjo progų pasirodyti už gimtosios šalies ribų.

Plungės rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“, vad. Dalia Stasikėlienė. Folkloro ansamblis „Gondinga“ yra tarptautinio folkloro festivalio „Saulėlė raudona“ Plungėje iniciatorius ir organizatorius. Nuo 1996 m. kartu su Plungės kultūros centru savo miestui Plungei ir jo žmonėms „Gondinga“ padovanojo vienuolika spalvingų tarptautinių festivalių, kurie tapo neatsiejama Plungės miesto šventės dalimi. Kolektyvas susibūrė 1988 m. Tris dešimtmečius su neblėstančia atsakomybe, pagarba ir meile ansamblis populiarina Žemaitijos krašto folklorą, gilinasi į lokalinį etninį paveldą, puoselėja gimtojo krašto dvasines vertybes. „Gondinga“ reprezentavo Plungę ir Lietuvą Vokietijoje, Prancūzijoje, Turkijoje, Austrijoje, Švedijoje ir daugybėje kitų šalių. Šiuo metu „Gondingos“ ansamblyje groja, dainuoja ir šoka 24 dalyviai.

Kviečiame penktadienį, birželio 15 d., 17 val., susitikti Plungės Senamiesčio aikštėje ir pasigrožėti išskirtiniais folkloro kolektyvų pasirodymais, spalvingais tautinais kostiumais ir charakteringais šokiais bei muzika.

 

Plungės KC inf.

 

Pridedama.

 

 

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.