Tarptautinė kelionių, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur“

2013-02-06

       Vasario 1–3 dienomis Vilniuje vyko tarptautinė kelionių, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur“, kurią organizavo turizmo verslo specialistai – Valstybinis turizmo departamentas prie LR ūkio ministerijos, Lietuvos turizmo asociacija, LR turizmo rūmai ir parodų bei konferencijų organizatorius LITEXPO.

       „Tai pirmoji tokia paroda. Ji dar yra kūdikis, ir šiandien yra to kūdikio krikštynos, ir jūs visi dalyvaujate to kūdikio krikštynose“, – per parodos atidarymą pašmaikštavo Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė Raimonda Balnienė.

       Šioje parodoje dalyvavo ir Plungės rajono savivaldybė, atstovaujama Kultūros ir sporto skyriaus specialistės Gintarės Gurevičiūtės. Kartu savivaldybės stende dirbo ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų centro administratorė Aušra Brazdeikytė. Specialistės pristatė Plungės rajono, Žemaitijos nacionalinio parko turizmo išteklius: lankomas vietas, turistinius maršrutus, apgyvendinimo, maitinimo vietas, aktyvaus turizmo galimybes. 

 Vieną dieną parodoje dalyvavo Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos, šiuo metu vienijančios Plungės rajone esančių kaimo turizmo sodybų šeimininkus, pirmininkė Jurgita Krištupienė ir kiti šios asociacijos nariai. Prie Lietuvos kaimo turizmo asociacijos stendo žemaitišku tautiniu kostiumu pasipuošusi grindų taką audė ir norinčiuosius mokė tautodailininkė Laimutė Puidokienė.

       Paroda buvo turtinga renginių ir reginių, kurių visų aprėpti ir pamatyti net trijų dienų neužteko, nes ekspozicijos veikė trijose parodų salėse. Paroda turėjo kelias rubrikas: „Pažink Lietuvą“, „Atrask pasaulį“, „Kelionės – mano gyvenimo būdas“, „Paragauk pasaulio“, „Poilsiauk aktyviai“.

       Rubrikoje „Pažink Lietuvą“ buvo galima susipažinti su įvairiausiomis laisvalaikio leidimo galimybėmis mūsų šalyje: dviračių, baidarių, pėsčiųjų žygiais, stovyklomis, kempingais, gamtos maršrutais ir kt. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovai pristatė du pranešimus: „Per gražiausias Lietuvos vietas pėsčiomis“ ir „Nauji lankytojų centrai Lietuvos saugomose teritorijose”. „Iš lankytojų centro – į gamtą“, – taip skambėjo kvietimas geriau pažinti valstybinių parkų vertybes.

       Savivaldybių turizmo informacijos centrų, saugomų teritorijų atstovai dirbo prie stendų, kurie buvo suskirsyti pagal regionus: Žemaitija, Aukštaitija, Suvalkija, Dzūkija. Žemaitijos stende sulaukėme nemažai lankytojų. Jie domėjosi lankomomis vietomis, ypač Šaltojo karo muziejumi, Platelių dvaro sodybos muziejinėmis ekspozicijomis, rašytojos Žemaitės, Žemaičių dailės muziejais, pėsčiųjų, dviračių takais ir maršrutais, maitinimu, amatais, edukacinėmis programomis, leidiniais, ypač – žemėlapiais. Plungės rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus specialistė Gintarė Gurevičiūtė pasirūpino naujų leidinių leidyba. Lankytojai džiaugėsi spalvingais atvirukais su lankomomis Plungės rajono vietomis, lankstinuku „Muziejai ir muziejinės ekspozicijos Plungės rajone“. Ne mažiau populiarios buvo ir anksčiau Plungės kaimo turizmo asociacijos išleistos knygutės su lankomomis vietomis ir kaimo turizmo sodybomis Plungės rajone.

       Mūsų stendą aplankė ir Valstybinio turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė, kuri pasakė, kad Žemaitija yra įtraukta į šių metų jos kelionės planus.

       Reikia pastebėti, kad lankytojai ieško vis įdomesnių išskirtinių vietų, pramogų, ypač aktyvaus turizmo, domisi tradiciniais žemaitiškais valgiais.

       Labai daug lankytojų pritraukė atskiroje salėje viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ pristatytos sporto šakos, laisvalaikio praleidimo būdai, apie 50 renginių. Buvo rodomi Rytų kovos menai,  gatvės gimnastika, stalo futbolas. Lankytojai galėjo stebėti sporto klubų ir sveikatingumo organizacijų parodomąsias programas, dalyvauti jogos, Tai chi, zumbos pamokose, turėjo galimybę išbandyti savo jėgas varžybose, stipriausi iš jų buvo apdovanoti. Norintieji gavo specialistų konsultacijas sveikatingumo klausimais ir galėjo išbandyti naujausius treniruoklius, taip pat šokinėjo ant batuto ir mėtė į krepšį, mokėsi stalo futbolo taisyklių ir įmušinėjo įvarčius ledo ritulio varžybose.

       Parodoje prisistatė stalo teniso klubas „Mažoji raketė“, LABAS nuotykių parkas (laipynių zona), Vilniaus ledo ritulio mokykla „Geležinis vilkas“, G7 Sporto, šeimos sporto, sveikatos ir laisvalaikio klubas. „SLM group“ pristatė „SlamBall“ žaidimą, o gatvės gimnastikos komanda „Project Mayhem“ parodos lankytojams surengė „Winter Challenge: ištvermės varžybas“. Sporto ir sveikatingumo klubų tinklas „Impuls“ kvietė išbandyti TRX funkcines treniruotes su diržais, o „Vichy“ vandens parkas parodos lankytojams nepagailėjo gausybės nuolaidų, akcijų ir dovanų.

       Be „Sveiko miesto“ atrakcionų zonos, parodoje „Aventur“ veikė ir verslo platformos, gidų artelės, buvo svečių iš įvairiausių pasaulio šalių pristatymai, paskaitos, taip pat – ekspertų patarimai ir geriausių kiekvienos šalies virtuvės meistrų pasirodymai.

       Paroda „Adventur“ rubrikoje „Paragauk pasaulio“ kvietė visus, kas mėgsta ragauti, į pasaulio virtuvių prisistatymą. Savo šalių kultūrą, istoriją ir vaišes pristatė ne tik lenkai, latviai, lietuviai, bet ir Irano Islamo Respublikos ambasada, Indonezijos Respublikos ambasada, taip pat kroatai, portugalai, tunisiečiai, turkai, Nepalo ir Tailando atstovai. Čia dalyvavo ir sveikos gyvensenos atstovai, ir šimtametes tradicijas puoselėjantys virėjai, ir pasaulyje labai populiarėjančio vadinamojo lėto maisto profesionalai.

       Akį traukė užsienio šalių stendai. Spalvingas ir patrauklus buvo Latvijos stendas (ypač daug ir įvairių leidinių). Mūsų kaimynai pristatė lankomas Latvijos vietas pagal regionus, taip pat tradicinius amatus. Stende buvo galima pamatyti puodžių, kuris su kojiniu žiedimo ratu žiedė puodą.

       Nepalo stendas smalsuolius traukė išskirtiniu reginiu – keletas budistų vienuolių, stebint parodos lankytojams, piešė iš smėlio smiltelių mandalą, buvo galima iš arti pažvelgti į ritualinius reikmenis, pabendrauti su savo šalies kultūrą Lietuvoje pristatančiais nepaliečiais.

       Kelionių agentūros, turizmo firmos lankytojus viliojo kelionėmis į įvairiausias pasaulio šalis  kelionių nuolaidomis, kvietė laimėti kelionę loterijoje.

       Parodoje dalyvavo daug įdomių žinomų žmonių. Vienas jų – įkopimo į aukščiausią Žemės viršukalnę Everestą 20-metį šiemet švenčiantis alpinistas Vladas Vitkauskas. Drąsuolis pristatė daiktus, kuriuos nešėsi kopdamas į Everestą, kur, kaip pats yra prasitaręs, jautė Dievo kvėpavimą.

       Turizmo parodose visada malonu susitikti su kolegomis, kurie išradingai darbuojasi turizmo srityje, pasidalyti su jais patirtimi, taip pat praplėsti naudingų pažinčių ratą.

       Reikia pasidžiaugti, kad parodoje darniai dirbo Plungės rajono savivaldybės, Žemaitijos nacionalinio parko atstovai, jiems talkino Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos nariai, kurie yra aktyvūs mūsų pagalbininkai turizmo srityje. Tikimės, kad dalyvavimas parodoje, pristatant turizmą Plungės rajone, padės mums sulaukti daugiau viskuo besidominčių turistų, kurie čia ras ką veikti ne tik vasarą, bet ir žiemą.

Aušra Brazdeikytė,
Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos
Platelių lankytojų centro administratorė

Fotografavo Aušra Brazdeikytė ir Gintarė Gurevičiūtė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.