Sveikatingumo diena – mažiausiems mokinukams

2014-10-08


 

       Rugsėjo 26-ą Plungės Senamiesčio mokykloje vyko Sveikatingumo dienos renginys, skirtas pradinių klasių mokiniams. Ši veikla vykdoma pagal projektą „Judėjimas – vaiko sveikata, stiprybė, grožis“. Renginyje dalyvavo Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos Vaida Vyšniauskaitė, Giedrė Liobytė, Irena Lapienė, Regina Petreikienė.

       Mokiniai susipažino su fizinės ir psichinės sveikatos saugojimo ir stiprinimo galimybėmis,  prisiminė sveikos gyvensenos taisykles, turėjo galimybę aktyviai praleisti dieną. Kartu su svečiais mokiniai dalyvavo masinėje mankštoje. Prisiminė kvėpavimo, taisyklingos laikysenos pratimus, išbandė jėgas linksmosiose estafetėse.

       Po judriųjų užsiėmimų mažiausieji pradinukai dalyvavo pirmosios pagalbos mokymuose, kuriuos vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė I. Lapienė, o jai talkino ir mokyklos darbuotojai – J. Bakutis, S. Rudys.

       Vyresnieji pradinukai susipažino su VšĮ Plungės r. greitosios medicinos pagalbos vykdoma veikla, aplankė Telšius, Kretingą, Klaipėdą. Mokinių atmintyje išliks pėstute įveikti kilometrai, aplankyti sporto centrai, delfinariumas. Išvykų metu visus lydėjo gera nuotaika, o juk tai ir yra svarbiausia.

      Sveikatingumo dienos pabaigoje mokiniai pasidalijo patirtais įspūdžiais, aptarė saugaus judėjimo reikšmę sveikatai. Aktyviausi pradinukai buvo apdovanoti Plungės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis.

       Vaiko suvokimas apie sveiką gyvenseną formuojasi nuo vaikystės, todėl itin svarbu skatinti jo fizinį aktyvumą ir formuoti teisingą suvokimą apie sveiką gyvenimo būdą.

 

Projekto „Judėjimas – vaiko sveikata, stiprybė, grožis“ vadovė  K. Vaškelevičienė


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.