Susitikimas su gydymo įstaigų vadovais

2017-08-18

Rugpjūčio 9 dieną apvalaus stalo diskusijoje, kuri vyko VšĮ Plungės rajono savivaldybės ligoninėje, dalyvavo Plungės rajono savivaldybės meras A.Klišonis, savivaldybės gydytoja O. Gerulskienė, visų 3 Plungės rajono savivaldybės pirminių ASPĮ, VšĮ Plungės rajono savivaldybės ligoninės ir VšĮ Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos vadovai, buvo pristatytos naujos 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės į traukties didinimas ir kova su skurdu“ į gyvendinimo priemonės Nr. 08.4.2-ESFA-R-615 ,,Socialinės paramos priemonių, gerinančių ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą tuberkulioze sergantiems pacientams, į gyvendinimas“ ir Nr. 08.1.3-CPVA-R-609  „Pirminės ASP veiklos efektyvumo didinimas“.

Buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad kiekvienoje savivaldybėje privalės būti užtikrinta, kad veiklą vykdytų ne mažiau kaip po vieną DOTS kabinetą (tiesiogiai stebimo gydymo nuo tuberkuliozės) ir ne mažiau kaip po vieną priklausomybės nuo opioidų pakaitinio gydymo kabinetą, asmens sveikatos priežiūros į staigoje, teikiančioje pirminės ambulatorijos asmens sveikatos priežiūros paslaugas.  Dėl to gydymo į staigų vadovams leista apsispręsti, kuriose į staigose bus artimiausiu metu steigiami šie kabinetai. Gyd. E. Gaudiešienė pristatė numatomas savivaldybės DOTS kabineto funkcijas, vaistų išdavimo tvarką, pacientų apskaitą ir kt.

Diskusijos metu didelis dėmesys buvo skiriamas psichinės sveikatos priežiūros paslaugų teikimui, Greitosios medicinos paslaugų kokybei bei prieinamumui gerinti bei kitiems klausimams.

 

Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.